Favorizirane momčadi nisu imale nikakvih problema pri dolasku do pobjeda u NBA ligi u utakmicama igranima u noći sa utorka na srijedu po hrvatskom vremenu.

Tako su aktualni prvaci u svom Staples Centeru svladali Memphis 124-105 čime je upisana četvrta pobjeda u jednako toliko susreta.

Za Lakerse je Kobe Bryant svih svojih 23 poena ubacio u prvome poluvremenu, a prosjedio je i cijelu posljednju četvrtinu utakmice. Još ga samo minuta dijeli od klupskog rekorda u vremenu trajanja na parketu koji je u vlasništvu Kareema Abdul-Jabbara. Pau Gasol je susret završio s učinkom od 21 koša, 13 skokova i pet asistencija, dok je za Grizzliese, nešto kasnije nakon što je za 40 milijuna dolara dogovorio produljenje na još pet sezona, 30 koševa ubacio Rudy Gay.

Spomenimo i Lamara Odoma i njegovih 17 poena, osam skokova i šest asistencija. Jedan od ubačaja prebacio je granicu od 11.000 njegovih koševa postignutih u karijeri u kojoj je postao deseti igrač svih vremena u brzini postizanja toliko koševa, uz 6000 skokova i 3000 asistencija.

Dwyane Wade je ubacio 26 poena uz vrlo dobrih 12-17 iz igre, a LeBron James dodao 20 koševa i, za krilnog igrača Miami Heata, rekordnih 12 asistencija u pobjedi 129-97 protiv Minnesotine momčadi. Zanimljiv je i podatak da je, nakon 519 utakmica, James po prvi puta u karijeri ostao bez ijednog skoka u utakmici u kojoj je ubacio 20 ili više koševa.

Uz Jamesa (prvi), Bosha (četvrti, 13 koševa, šest skokova) i Wadea (peti) na parketu se našao i drugi izbor drafta iz 2003. godine - Darko Miličić. Promašio je ljevoruki srpski reprezentativac za Minnesotu svih pet pokušaja iz igre.

S 33 asistencija (Rajon Rondo 17) i samo osam izgubljenih lopti Boston Celticsi su, predvođeni Kevinom Garnettom (22 poena, šest skokova) i Paulom Pierceom (21 koš, pet skokova) svladali Pistonse. U Detroitu, u kojem niti nakon četiri utakmice ne znaju za pobjedu, bilo je 109-86. Jednak start Pistonsi su posljednji puta imali 1999. godine.

Jedina utakmica koja je svoj epilog dobila u produžetku odigrana je u Washingtonu gdje su domaći Wizardsi svladali Philadelphia 76erse 116-115. Washingtonu je to bila prva pobjeda u trećoj utakmici sezone, a Philadelphiji i četvrti poraz u jednako toliko izlaženja na parket.

Bio je ovo premijerni ogled prvog (John Wall) i drugog (Evan Turner) izbora ovogodišnjeg NBA drafta, a mnogo je bolje izgledao, u predstavljanju domaćoj publici, Wall.

Plijenio je Wall svestranošću ubacivši 29 koševa i ostvarivši 13 asistencija i devet osvojenih lopti (izjednačenje klupskog rekorda). Jedina zamjerka na igru odnosi se na osam izgubljenih. Jedna od Wallovih asistencija gurnula je utakmicu u produžetak. Tricu je 0.3 sekunde prije isteka vremena pospremio Cartier Martin.

Lou Williams je ubacio 30 koševa, jedan manje od rekorda karijere, za 76erse koji ovako loše nisu startali još od sezone 2001/02. Uz 6-6 sa crte slobodnih bacanja u zadnjoj četvrtini "stavio" je 20 koševa i, činilo se, vodio momčad do pobjede. Do trice Martina i dodatnog vremena.

Utakmica između New York Knicksa i Orlando Magica u Madison Square Gardenu odgođena je zbog nemogućnosti radnika da led (na kojem su dan ranije Rangersi svladali Chicago 3-2) zamijene parketom. U čišćenju dvorane pao je dio stropa...

NBA liga, utorak:

Washington - Philadelphia 116-115, produžetak (Wall 29p, 13a, 8il, 9ol, Blatche 23p, 8s, 6il / Brand 21p, 9s, 4ol)

Cleveland - Atlanta 88-100 (Hickson 31p, 5s, 5il / Horford 16p, 12s, 4a, Johnson 15p, 6s, 9a)

Miami - Minnesota 129-97 (James 20p, 12a, Wade 26p / Love 20p, 6s)

Detroit - Boston 86-109 (Villanueva 17p, 7s / Garnett 22p, 6s, Pierce 21p, 5s)

Milwaukee - Portland 76-90 (Delfino 14p, 5s / Matthews 18p, 5s, 4a, Aldridge 14p, 8s, 5bl)

LA Lakers - Memphis 124-105 (Gasol 21p, 13s, 5a, Barnes 16p, 14s / Gay 30p, 4s)