U velikom derbiju Dallas Mavericksi svladali su Celticse 89-87, a ponovo je briljirao Dirk Nowitzki...

Šest je utakmica NBA lige odigrano u noći s ponedjeljka na utorak po srednjeeuropskom vremenu, među njima i nekoliko koje bi se mogle nazvati derbijima...

U taj rang svakako spada ogled Dallas Mavericksa i Boston Celticsa u American Airlines Centeru u kojem je domaćin svladao sastav s Istoka 89-87 serijom 7-0 u posljednje dvije minute. Kao i obično, najviše je za Maverickse pokazao sjajni Nijemac Dirk Nowitzki. Osim što se domaćoj publici predstavio novim izgledom (ošišao svoju dugu plavu kosu), predstavio se ponovno kao prva napadačka opcija kluba s 25 poena. Imao je i sedam skokova.

U redovima Bostona, kojem je ovo prvi poraz nakon pet uzastopnih pobjeda, dobre su partije ponudili Paul Pierce (24p, 7s), Kevin Garnett (18p, 15s) i Rajon Rondo (11p, 15a), međutim, svi su zastali u posljednjim minutama. Dodajmo da Shaquille O'Neal nije zaigrao za Boston, te da se njegov prezimenjak Jermaine ozlijedio (lijevo koljeno) tijekom prvog poluvremena.

Uzbudljivo je bilo i u Amway Centeru u kojem je domaći Orlando Magic svladao Atlanta Hawkse 93-89 i bez pomoći prvog playmakera Jameera Nelsona. Reprizom prošlosezonskog polufinala Istočne konferencije dominirao je Dwight Howard s 27 ubačenih koševa i 11 uhvaćenih lopti, dok je 19 poena dodao Vince Carter. Previše za Atlantu predvođenu Joeom Johnsonom (23) koja je tako doživjela i drugi poraz u samo dva dana nakon što su sezonu otvorili sa šest vezanih pobjeda. Osim toga, bio je ovo jedanaesti poraz Hawksa u posljednjih dvanaest sučeljavanja s Magicom.

U najefikasnijoj utakmici večer Golden State Warriorsi su svladali Toronto Raptorse 109-102 uz 34 koša Stephena Curryja i 28 Monte Ellisa, vodećeg strijelca lige. Ipak, treba reći da se pod kraj posljednje četvrtine Ellis ozlijedio tijekom jedne napadačke akcije u kojoj je "složen" na parket u reketu gostujuće momčadi. Nakon nekoliko minuta ležanja na tlu otpraćen je u svlačionicu.

Dvanaest poena i 19 skokova imao je Joakim Noah u pobjedi Chicago Bullsa protiv Denver Nuggetsa čime je postao prvi igrač "bikova" od sezone 1978/79 i Artisa Gilmorea koji je u svih uvodnih šest utakmica za klub ostvario double-double učinak. Carmelo Anthony je ubacio 32 za poražene goste.

NBA liga, ponedjeljak:

Orlando - Atlanta 93-89 (Johnson 23p, 5s, 4a / Howard 27p, 11s, Carter 19p)

Charlotte - San Antonio 91-95 (Diaw 15p, 6s, 5a / Ginobili 26p, 5s, Duncan 14p, 10s, 4il)

Toronto - Golden State 102-109 (Jack 24p, 8a / Curry 34p, 5s, 4a, 5il, Ellis 28p, 6il)

Chicago - Denver 94-92 (Anthony 32p, 8s, 4il, 4ol / Noah 13p, 19s, 4bl, Gibson 16p, 6s, 5il, 5bl)

Memphis - Phoenix 109-99 (Randolph 23p, 20s, Gay 22p, 8s / Hill 19p, 12s, 5il)

Dallas -Boston 89-87 (Garnett 18p, 15s / Nowitzki 25p, 7s, 4il, Terry 17p, 4a)

13. L.A. Clippers 7 1 6 -47
14. Minnesota 7 1 6 -120