Ruski Himki zahvaljujući fantastičnom Amerikancu Keithu Langfordu od Eurolige se oprostio pobjedom taman kada su svi bili sigurni kako će izgubiti…

Himki je dvije minute prije kraja utakmice gubio s ogromnih 75:66, no po tko zna koji puta pokazalo se da se čuda događaju. Kod rezultata 77:74 u posljednjoj minuti igrač Žalgirisa Mantas Kalnietis promašio je oba slobodna bacanja što je – kasnije se pokazalo – bio ključ. Posljednjih deset sekundi odigravala se prava drama. Kod rezultata 78:81 Langford je nakon puno muke uspio zabiti nemoguću tricu s jedne noge nakon što je fintom izbacio svog čuvara. Ta trica dala je domaćim igračima posebnu snagu i serijom 9:0 poveli su s nedostižnih 93:86.

Keith Langford utakmicu je završio s 35 koševa i 8 skokova, a njegova trica zasigurno će biti u vrhu 'najboljih ubačaja sa sirenom' ove sezone.

Hrvatski reprezentativci odigrali su solidno za domaće. Krešo Lončar je za 32 minute ubacio 13 koševa uz 9 skokova, 3 blokade i 2 osvojene lopte dok je Zoran Planinić za 34 minute ubacio 8 koševa, uz 7 skokova i 4 asistencije (i nevjerojatnih 7 izgubljenih lopti).