VIDEO NBA: Lakersi i Boston odlučuju u sedmoj

U četvrtak navečer ćemo saznati ime novog NBA prvaka. Los Angeles Lakersi i Boston Celticsi tada će odigrati odlučujuću sedmu utakmicu ovogodišnjeg NBA finala...

U utorak su branitelji naslova, Lakersi, u svojoj dvorani pobijedili s uvjerljivih 89-67 i tako izjednačili seriju na 3-3.

Bit će ovo 17. put u povijesti NBA finala da momčadi igraju sedmu utakmicu, a posljednji koji su seriju doveli do kraja bili su igrači San Antonija i Detroita prije pet godina, kada su Spursi iz svega izašli kao pobjednici.

U prethodnih 11 finala Lakersa i Celticsa četiri puta se o pobjedniku odlučivalo u sedmoj utakmici, a zanimljivo da je sva četiri puta Boston bio bolji. Phil Jackson, trener Lakersa, pak, nikada u karijeri nije sjedio na klupi za vrijeme sedme utakmice. Deset puta je bio prvak, ali je svaki put njegova momčad posao obavljala prije potpune kulminacije.

Nikakve drame nije bilo oko toga hoće li se, ili ne, igrati sedma utakmica jer su Lakersi već tijekom druge četvrtine imali dvadeset poena prednosti, a u nastavku su dodatno podigli prednost protiv suparnika koji je očigledno vrlo brzo arhivirao šestu i potpuno se okrenuo sedmoj utakmici.

'Sada je sve ili ništa. Brzo smo se pomirili da je šesta utakmica povijest, a sedma nada', rekao je Rajon Rondo, organizator igre Bostona nakon ogleda.

Ključ pobjede Lakersa ležao je u sjajnoj obrani koju su obavljali tijekom cijelog ogleda, pa je tako Boston iz igre gađao mršavih 33 posto, a za tri poena 21 posto. Domaćin je potpuno dominirao i u skoku (52-39), te je svaki parametar otišao na stranu Jacksonove momčadi.

Pau Gasol je bio prvo ime pobjednika sa 17 poena, 13 skokova i čak devet asistencija, dok je Kobe Bryant dodao 26 poena, uz 11 skokova i tri asistencije.

NBA finale, šesta utakmica:

LA Lakers - Boston 89-67 (Gasol 17p, 13s, 9a, Bryant 26p, 11s, 3a / R. Allen 19p, 2s, 3a)

Serija je izjednačena na 3-3