Najbolju obrambenu utakmicu sezone odigrali su košarkaši Miami Heata u subotnjoj pobjedi nad Memphisom 118-85 u svojoj dvorani...

Goste su na 39% posto šuta zadržali motiviranom igrom u obrani, posebice na mahove. Tako su gosti promašili svih deset posljednjih šutova u drugoj četvrtini. Koš-razlika od 33 koša predstavlja najuvjerljiviju Miamijevu pobjedu ove sezone, a ukupno je sastav Erika Spoelstre tijekom dvoboja skupio 11 blokada.

Briljirao je Dwyane Wade s pet blokada, od čega je četiri šuta gostiju blokirao unutar 55 sekundi. Wade je utakmicu završio s 28 koševa, devet asistencija i pet skokova.

Ispred Miamija drugo mjesto na ljestvici zauzimaju sjajni Chicago Bullsi, koji su u subotu na svom parketu nadigrali Utah Jazz 118-100 predvođeni Luolom Dengom i Derrickom Roseom. Obojica su zabili po 26 koševa, ali je Rose 17 od njih ubacio u prvoj četvrtini, koju su domaći dobili 37-17.

Pogodili su tijekom dvoboja Bullsi 18 trica, čime su srušili klupski rekord.

Dogodilo se to u noći obilježavanja 20. obljetnice prvog Chicagova naslova NBA prvaka, davne 1991. godine, pred Michaelom Jordanom, Scottiejem Pippenom i ostatkom velike momčadi s početka 90-ih.

Los Angeles Lakersi pobijedili su na teškom gostovanju Dallas Maverickse 96-91. Premda je ozlijedio gležanj, Kobe Bryant je uspio zabiti 16 koševa, dok je Andrew Bynum dodao 22 uz 15 skokova. Domaće su sa po 25 koševa predvodili Dirk Nowitzki i Shawn Marion.

U teksaškom su dvoboju San Antonio Spursi, najbolja momčad lige po omjeru pobjeda i poraza, pobijedili na gostovanju Houston Rocketse 115-107, dok je najbolju predstavu večeri, čak bolju i od Wadeove, pružio sjajni razigravač New Orleans Hornetsa Chris Paul. U domaćoj 115-103 pobjedi protiv Sacramenta ubacio je 33 koša (najviše ove sezone) uz 15 asistencija, sedam skokova i pet osvojenih lopti.

NBA liga, subota:

Miami – Memphis 118-85 (Wade 28k, 5s, 9a, 5bl, James 27k, Bosh 18k, 10s / M. Gasol 15k, 7s, Mayo 19k)

Atlanta – Portland 91-82 (Teague 24k / Aldridge 22k, 6s, 7a)

Washington – LA Clippers 101-122 (Wall 25k, 7s, 8a / Bledsoe 23k, 8s, 6a, Griffin 26k)

Chicago – Utah 118-100 (Deng 26k, 7s, 6a, Rose 26k / Jefferson 33k, 18s)

Milwaukee – Philadelphia 102-74 (Mbah a Moute 14k, 12s / Meeks 13k, 6a)

New Orleans – Sacramento 115-103 (Paul 33k, 7s, 15a, 5ol / Thornton 25k)

Houston -San Antonio 107-115 (Martin 28k, 4s, 5a / Parker 21k, 6a)

Denver – Detroit 131-101 (Smith 31k, 4s, 4a / Wilcox 21k)

Dallas – LA Lakers 91-96 (Nowitzki 25k, 10s, 6a / Bynum 22k, 15s)

13. L.A. Clippers 67 26 41 -186
14. Minnesota 67 17 50 -331
15. Sacramento 64 15 49 -381