Vrlo bogata srijda na NBA parketima ponudila je na deset utakmica nekoliko fantastičnih dvoboja, a bilo je i nekoliko ozljeda važnih igrača svojih momčadi...

Na gostovanju kod pojačanih New York Knicksa New Orleans Hornetsi vrlo su se brzo raspali. Već nakon prve dvije četvrtine bilo je plus +10 za Knickse, a nakon treće četvrtine prednost je duplirana na plus 20 tako da je do konačnih 107-88 posao rutinski odrađen. Play Hornetsa Chris Paul ubacio je tek četiri koša uz 10 asistencija, a kod Knicksa najbolji su bili Stoudemire i Douglas (oba 24 koša) dok je Carmelo Anthony ubacio 22 koša.

Derbi Istoka odigran je u Atlanti gdje su Hawksi s 83-80 svladali Chicago Bullse. Gostujuća momčad, omjerom 41-18 treća u Istočnoj konferenciji NBA lige, ubacila je prvih četrnaest poena na utakmici, imala i devetnaest poena prednosti, no sve su to Bullsi uspjeli prokockati. Štoviše, zakucavanjem Ala Horforda (31 poen, izjednačenje rekorda karijere, 16 skokova) 29 sekundi prije kraja utakmice domaćinu (37-24) je donio prvo vodstvo na utakmici, kasnije će se pokazati, nakon pokušaja trice Kylea Korvera, i trasirao put prema pobjedi. Bila je to šesta uzastopna domaća pobjeda Hawksa protiv Bullsa koje je u ovoj utakmici Joakim Noah učinkom od 13 koševa i 12 skokova.

Vodeća momčad Istoka, Boston Celticsi (44-15), slavila je protiv Phoenix Sunsa 115-103 u utakmici u kojoj su novo sučeljavanje imali Kevin Garnett (28 poena, šut 12-14, 11 skokova) i Channing Frye. Naime, već drugu utakmicu u nizu Garnett uspijeva omesti košarkaša Sunsa diranjem međunožja, pa je tijekom prve četvrtine zbog toga malo i zaiskrilo. Nadalje, Sunsi su posljednjih 17 minuta odigrali bez Fryea i Vincea Cartera koji su se međusobno sudarili glavama, a čini se da je pri jednom zakucavanju Glena Daviesa ponovno stradalo lijevo koljeno. Uz Garnetta su se u redovima Bostona istaknuli Paul Pierce s 16 poena (6-9) i 13 skokova te Rajon Rondo s 16 koševa (6-8) i 15 asistencija.

Denver Nuggetsi su na omjeru 4-1 nakon "tradea" kojim su u New York poslali Carmela Anthonyja i Chaunceyja Billupsa. U srijedu navečer održali su lekciju Charlotte Bobcatsima koje su zamrznuli na -40- Završilo je 120-80 što je i najveća pobjeda Nuggetsa ove sezone.

Dodajmo da se u sastav LA Clippersa nakon 18 utakmica pauze vratio njihov najbolji strijelac Eric Gordon. Ubacivši u posljednjih pet minuta devet od svojih ukupno 24 poena predvodio je momčad do 106-103 pobjede protiv Houston Rocketsa, a time i prekida niza od pet poraza. Blake Griffin je dodao 20 koševa i 14 skokova, a Chris Kaman 21 uz devet uhvaćenih lopti. Njemački centar udaljen je jedan skok od jubilarnog 4000. za Clippese. U povijesti kluba to su ostvarili samo još Elton Brand, Bob McAdoo, Swen Nater i Loy Vaught.

San Antonio je tako stigao do 50. pobjede ove sezone i vodeća je momčad lige. Cleveland je samo u prvoj četvrtini uspijevao držati korak, no u iduće dvije dionice Spursi su stvorili 18 koševa viška i razriješili pitanje pobjednika. Cavsi su u posljednjoj četvrtini tek ublažili poraz. George Hill je bio prvi strijelac Spursa sa 22 koša, što je njegov učinak sezone. Tim Duncan je dodao 16 koševa i 6 asistencija, DeJuan Blair 14 koševa i 10 skokova, a Manu Ginobilli 13 koševa, 9 skokova i 6 asistencija. Cavse su predvodili Samardo Samuels sa 23 i Alonzo Gee sa 18 koševa.

"Cijela momčad je odradila odličan posao. Za razliku od posljednje utakmice protiv Memphisa dečki su ovoga puta bili koncentrirani i fokusirani," kazao je trener Spursa Gregg Popovich. (Hina/V.R.)

NBA liga, srijeda:

Cleveland - San Antonio 99-109 (Samuels 23p, 10s / Hill 22p, 5s, 5a, Ginobili 13p, 9s, 6a)
Atlanta - Chicago 83-80 (Horford 31p, 16s, 4il, Crawford 12p, 4a / Noah 13p, 12s, 4a)
Washington - Golden State 102-106 (Blatche 20p, 9s, 6a / Curry 29p, 9s, 5a, Ellis 21p, 4a)

Detroit - Minnesota 106-115 (Monroe 18p, 11s, 4ol / Love 20p, 20s, Randolph 19p, 10s)
New York - New Orleans 107-88 (Douglas 24p, 4s, 5a, Stoudemire 24p, 7s, 4a, 4il / Jack 21p, 5s)
Boston - Phoenix 115-103 (Garnett 28p, 11s, Rondo 16p, 5s, 15a / Brooks 17p, 7s)
Oklahoma City - Indiana 113-89 (Westbrook 21p, 9a, 5il, Durant 21p / Hibbert 9p, 12s, 5il)
Denver - Charlotte 120-80 (Lawson 14p, 10s, Hilario 14p, 8s / Carroll 19p)
Sacramento - Portland 102-107 (Cousins 28p, 11s, 4a / Matthews 21p, 5a, Batum 17p)
LA Clippers - Houston 106-103 (Griffin 20p, 14s, 5a, Kaman 21p, 9s / Lowry 24p, 11a)

14. Sacramento 59 15 44 -331
15. Minnesota 62 15 47 -357