Košarkaši Oklahoma City Thundera pobijedili su 109-104 Boston Celticse u neizvjesnoj utakmici odigranoj u TD Gardenu. Dominirao je njome Kevin Durant...

U svojoj tek trećoj NBA sezoni, 22-godišnji šuter Thundera igra sjajno i konstantno. Prosječno postiže 29.7 koševa po utakmici, kao i LeBron James (Cleveland Cavaliers) s kojime dijeli prvo mjesto najboljih strijelaca lige. Statistiku upotpunjava sa 7.6 skokova i 2.7 asistencija po dvoboju.

Bostonu je Durant isporučio 37 poena uz osam skokova, nakon što je iz igre gađao 10-20, a s linije slobodnih bacanja 15-15. Cijela je momčad Thundera izvela 34 slobodnjaka, a domaći Boston upola manje što je i odlučilo pobjednika susreta, smatra Kevin Garnett, jedan od nositelja igre Celticsa.

Ipak, komentar koji je dao po završetku utakmice ne oslikava ga kao dobrog gubitnika, a još manje kao pristojno odgojenog igrača.

'Mislio sam da smo večeras igrali protiv Michaela je..... Jordana, koliko mu se sviralo. Izveo je više bacanja nego cijela naša momčad - kazao je Garnett, aludirajući na sudačku protekciju najboljeg košarkaša ikada.'

Statistika će potvrditi Garnettove riječi, ali sakriti činjenicu da je Boston u drugom poluvremenu utakmice učinio tek dva prekršaja više od Thundera, te da je u posljednjoj četvrtini utakmice cijela momčad iz igre gađala slabih 36 posto. Kao i da su u posljednjih stotinjak sekundi utakmice promašili sva četiri pokušaja (Allen dvije trice, Wallace jednu, Pierce dvicu).