Usprkos inspirativnoj večeri Kobea Bryanta koji je ubacio 41 koš, košarkaši Los Angeles Lakersa poraženi su od Indiana Pacersa u svom Staples Centeru sa 95-92...

Izgubili su Pacersi na gostovanju u Staples Centeru u 11 uzastopnih navrata od 14. veljače 1999. godine, netom prije nego li je nova dvorana Lakersa otvorena, pa su ovom pobjedom srušili neugodnu tradiciju.

Ubacio je Bryant 23 koša u drugom poluvremenu, ali nije pogodio dvije trice za eventualni produžetak u samoj završnici. Roy Hibbert predvodio je Indianu do osme pobjede u 15. ovosezonskoj utakmici s 24 koša i 12 skokova, dok je Danny Granger zabio 18. Lakersima je ovo drugi domaći ovosezonski poraz i četvrti ukupno u 17 utakmica, a pored Bryanta u njemu su se s double-double učincima istaknuli Lamar Odom (15 koševa i 11 skokova) i Pau Gasol (13 koševa i 12 skokova).

Prvi domaći poraz u sezoni nanijeli su San Antonio Spursi New Orleans Hornetsima. Slavili su Spursi 109-95 i uzvratili Hornetsima na porazu s početka sezone, te ujedno zadržali savršeni učinak na gostovanjima (7-0), a učinili su to na krilima Manua Ginobilija koji je 15 od svoja 23 koša ukupno zabio u drugom poluvremenu, te Tima Duncana koji je ubacio 21 koš. Inače, niz od sedam uzastopnih pobjeda u gostima na početku sezone izjednačenje je najboljeg klupskog rezultata Spursa iz šampionske sezone 2006/07.

Najefikasniji u redovima Hornetsa bio je David West s 23 koša.

U najefikasnijoj utakmici večeri u kojoj je postignut čak 271 koš, Denver Nuggetsi su na domaćem parketu savladali Phoenix Sunse 138-133. J.R. Smith zabio je za sebe rekordnih u sezoni 30 koševa i tako nadoknadio izostanak Carmela Anthonyja koji je zbog bolesti proveo na parketu tek prve tri minute. Chauncey Billups vratio se na parkete nakon tri propuštene utakmice zbog ozljede zapešća desne ruke, te je završio s 25 koševa i 8 asistencija u redovima pobjedničkog sastava. Jason Richardson bio je najefikasniji u redovima Sunsa sa 39 koševa, dok je Steve Nash upisao 17 koševa i 11 asistencija.

Na kraju spomenimo i triple-double učinak Josha Smitha u gostujućoj 96-78 pobjedi Atlante kod Toronta. Smith je susret završio sa 12 koševa, 13 skokova i 10 asistencija i tako upisao svoj treći triple-double u karijeri, a vrlo dobru podršku imao je u Marvinu Williamsu koji je upisao 17 koševa i 12 skokova.

NBA liga, nedjelja:

Toronto – Atlanta 78-96 (Bargnani 14k, 7s, DeRozan 13k / Williams 17k, Smith 12k, 13s, 10a)
Detroit – New York 116-125, produžeci (Prince 31k, 8s, Stuckey 29k / Stoudemire 37k, 15s, Galinari 20k, 9s)
New Orleans – San Antonio 95-109 (West 23k, 7s, Paul 15k, 7a / Ginobili 23k, 8a, Duncan 21k, 7s)
LA Clippers – Utah 97-109 (Griffin 35k, 14s, Gordon 21k, 9a / Williams 26k, 9a, Miles 16k)
New Jersey – Portland 98-96 (Harris 25k, 8a, Morrow 16k / Matthews 25k, Roy 21k)
Houston – Oklahoma 99-98 (Martin 23k, Battier 18k / Westbrook 23k, 10a, Durant 18k)
Denver – Phoenix 138-133 (Smith 30k, 8s, Billups 25k, 8a / Richardson 39k, 10s, Nash 17k, 11a)
LA Lakers – Indiana 92-95 (Bryant 41k, 5s, Odom 15k, 11s / Hibbert 24k, 12s, Granger 18k)

13. Sacramento 15 4 11 -95
14. Minnesota 17 4 13 -155
15. L.A. Clippers 18 3 15 -134