Derbi nedjelje u NBA ligi odigran je u Amway Areni u kojoj je domaća momčad Orlando Magica svladala Denver Nuggetse 103-97...

Mjesto ozlijeđenog Vincea Cartera u početnoj petorci domaćina zauzeo je J. J. Redick, te je u rekordnoj minutaži ostvario i neke najbolje učinke NBA karijere. Za više od 46 minuta provedenih na parketu Redick je ubacio 23 koša, te im dodao sedam skokova i osam asistencija. Oba posljednja statistička elementa najbolja su mu u karijeri započetoj 2006. godine.

Drugi derbi dana odigran je u TD Gardenu, no Boston Celticsi nisu iskoristili prednost domaćeg parketa. Rezultatski lako ostvarena pobjeda, a bilo je 94-73, otišla je na stranu San Antonio Spursa za koje i dalje u sjajnoj formi igra Argentinac Manu Ginobili. Bez Tonyja Parkera (12 uzastopna utakmica) Spursi igraju vrlo dobro, pa su tako upisali i 12. pobjedu u posljednjih šesnaest utakmica. Ginobili je u nju 'utkao' 28 poena i sedam asistencija.

Crni niz Detroit Pistonsa i dalje je u tijeku. Osmi uzastopni poraz, a petnaesti u posljednjih sedamnaest utakmica, nanijeli su im Chicago Bullsi. U pobjedi 110-103 Derrick Rose ubacio je 21 uz devet asistencija, a Flip Murray dodao 23 koša. Bila je to sedma uzastopna pobjeda Bullsa protiv Pistonsa i prva sezona u kojoj su ih 'pomeli' nakon legendarne 1995/96 u kojoj su predvođeni Michaelom Jordanom u osnovnom dijelu sezone upisali 72 pobjede i deset poraza.

Šesnaest utakmica za redom Minnesota Timberwolvesi nisu našli protivnika kojeg bi pobijedili. Izjednačenje je to najdužeg takvog niza u povijesti kluba koji je na jednak način odigrao dio 1992. i 1994. godine. Poraženi su ovaj puta od Phoenix Sunsa 111-105, čime su 'popravili' obrambeni učinak iz prethodne utakmice protiv Sunsa. Ranije ovog mjeseca, podsjetimo, bilo je 152-114. Amare Stoudemire je ubacio 30 koševa i imao 17 skokova u sedmoj uzastopnoj pobjedi Phoenixa i 21. u posljednjih 26 utakmica.