VIDEO Euroliga: Treća pobjeda Fenerbahčea, Hrvati opet solidni

Košarkaši Fenerbahčea dobili su i treći dvoboj u Top 16 fazi euroligaškog natjecanja. U Istanbulu su pobijedili Žalgiris 80-72 u dvoboju trećeg kola H-skupine...

Domaći sastav, koji s klupe vodi Neven Spahija, teško je došao do pobjede nanijevši na kraju Litavcima i treći poraz u Top 16 fazi.

Zapravo se ključni trenutak utakmice dogodio u trećoj četvrtini, kada je Spahija poprilično neraspoloženog Roka Ukića s razigravačke pomaknuo na poziciju 'dvojke', dok je na 'jedinicu' uveo Šarunasa Jasikevičiusa. Ukić je zaključio istu četvrtinu dvjema tricama, te jednim lijepim poenom iz ulaza pod koš. Završio je Splićanin utakmicu s 12 koševa (5-11 šut iz igre), 4 asistencije, 2 skoka i dvjema izgubljenim loptama.

Najefikasniji je u domaćoj momčadi bio Marko Tomas s 15 koševa, pri čemu je sjajno (4-6) gađao trice. Najbolji su u Spahijinoj momčadi ipak bili centri Mirsad Türkcan (13 koševa, 14 skokova) i Oguz Savaş (15 koševa, 5 skokova, 3 asistencije, 2 blokade).

Na nivou je bio i Emir Preldžić s 13 koševa, 4 skoka, 3 asistencije i 2 osvojene lopte.

DeJuan Collins i Paulius Jankunas predvodili su gostujuće košarkaše sa po 14 koševa.

Kažimo da je turska momčad bolji postotak šuta imala za dvicu (19-39, 48.7%) i tricu (11-23, 47.8%) nego s crte slobodnih bacanja (9-22, 40.9%).

Euroliga, Top 16, 3. kolo, skupina D:

Fenerbahçe – Žalgiris 80-72
Olympiacos – Valencia 77-62

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 3-0, 2. Olympiacos 2-1, 3. Valencia 1-2, 4. Žalgiris 0-3