Drama u polufinalnoj seriji NBA doigravanja na Zapadu, između košarkaša Oklahoma Cityja i Memphisa, prebačena je za sedmu utakmicu koja se igra u nedjelju kod Oklahome...

U šestoj utakmici je Memphis kao domaćin pobijedio 95-83 i tako nastavio seriju sjajnih igara u ovogodišnjem doigravanju, gdje kao klub nastupaju prvi put u povijesti. U doigravanje su startali s najslabije osme pozicije, ali su u prvom krugu izbacili San Antonio, a sada prijete i favoriziranoj Oklahomi.

Durant, Westbrook i društvo iz Oklahome su vodili u petak navečer na poluvremenu 54-44, no u nastavku su pali u mlin domaće momčadi koja je prvenstveno odigrala sjajnu obranu u te 24 minute. Oklahoma je u drugom dijelu zabila samo 29 poena, a lošu večer je pogotovo imao Kevin Durant, najbolji strijelac osnovnog dijela sezone.

Durant je ogled završio sa samo 11 poena, ali i tek tri pogođena šuta iz igre od četrnaest.

''Bilo je frustrirajuće. Počelo je dobro, i osobno sam dobro otvorio utakmicu, no u nastavku je sve nestalo. Ništa, ostaje nam sedma, domaća utakmica'', kratko je rekao Durant.

Zach Randolph je odigrao još jednu sjajnu utakmicu za Memphis ove sezone, pa je na kraju upisao 30 poena uz 13 skokova, uz šut 12-22. Conley je sa 12 asistencija odlično razigrao cijelu momčad, a bitne poene su u drugom dijelu postizali i O.J. Mayo (ukupno 16 poena), te Allen (10 poena i pet skokova).

Pobjednik ovog ogleda će u finalu Zapada igrati protiv Dallas koji se već neko vrijeme odmara i čeka ime suparnika. Podsjetimo, s uvjerljivih 4-0 je Dallas u polufinalu Zapada izbacio aktualne prvake, Los Angeles Lakerse.

NBA doigravanje, konferencijski polufinale:
Zapad

Memphis (8) - Oklahoma City (4) 95-83 (Randolph 30p, 13s, Conley 11p, 12a/ Westbrook 27p, Harden 14p, 6s, 5a)
(serija je izjednačena na 3-3)