Košarkaši Bostona startali su pobjedom u finale NBA doigravanja na Istoku. Na gostovanju kod Orlanda su slavili 92-88 i tako odmah prebacili prednost domaćeg parketa na svoju stranu...

Od starta utakmice je Boston kontrolirao zbivanja na parketu, a u tome im je prilično pomogao i rastrgani Orlando. Nakon prve četvrtine je Boston imao osam poena razlike (22-14). Na poluvremenu su održali plus (41-32), a na kraju treće su imali velikih (74-58).

U zadnjih dvanaest minuta se Orlandu otvorila tek mala šansa u samoj završnici. Minutu i 44 sekunde prije kraja su došli na minus od pet poena (88-83), nakon toga su imali i još dva napada za dodatno približavanje, ali potpunu dramatiku u utakmicu nisu uspjeli unijeti.

Howard je pola minute prije kraja smanjio na 88-85, no preostalo vrijeme do kraja su igrači Bostona uspješno izvodili slobodna bacanja za važnu startnu pobjedu. Zvuči nevjerojatno, no Boston je pobijedio unatoč tome što je u zadnjih pet minuta postigao samo četiri poena (četiri slobodna bacanja u zadnjih petnaest sekundi).

Totalno je kod Orlanda podbacio nominalno jedan od njihovih glavnih igrača. Dwight Howard je, naime, proživio ovu utakmicu u potpunoj sjeni Bostonovih centara. Izgubio je čak sedam lopti i pogodio samo tri šuta iz igre (iz deset pokušaja).
Orlando je podbacio i u šutu, pa su za tri poena gađali mizernih 5-21.

Odlično su kod Bostona odigrali Ray Allen (25 poena i sedam skokova), te Paul Pierce (22 poena, devet skokova i pet asistencija), a važan obol je dao i Rasheed Wallace s klupe (13 poena). Orlando su predvodili Vince Carter (23 poena i pet skokova) i Jameer Nelson (20 poena i devet skokova).

Treba reći da je ovo tek prvi poraz Orlanda u ovogodišnjem doigravanju. S 4-0 su pobijedili Charlotte u prvom krugu, te potom Atlantu, no na samom startu finala Istoka su napravili prilični korak unatrag i usporili hod prema ponavljanju prošlogodišnjeg uspjeha, a to je igranje velikog finala NBA lige.

Idućoj utakmici je ponovno domaćin Orlando i to u utorak.