Sedam je utakmica odigrano u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta u noći s utorka na srijedu. Gostujuće pobjede slavili su Los Angeles Lakersi i Philadelphia 76ersi.

Laksersi su predvođeni učinkom svojih visokih igrača svladali Wizardse u Washingtonu (103-89), no svakako treba spomenuti i dvanaest uzastopnih poena Kobea Bryanta u ključnoj trećoj četvrtini utakmice. Nakon što je, kako sam tvrdi, po prvi puta u karijeri promašio sva tri slobodna bacanja nakon prekršaja na šutu za tri poena, Bryant je bio najzaslužniji za dobro otvaranje drugog poluvremena utakmice (35-24 u trećoj četvrtini) u kojem je povezao tri trice i tri bacanja. Dogodilo se to u 17-2 seriji Lakersa za koje su Pau Gasol i Lamar Odom kombinirano postigli 34 poena i uhvatili 19 lopti. Bryant je za 24 minute ubacio 24 poena i svojom igrom ponovno je podsjetio na svog idola iz djetinjstva Michaela Jordana.

Očito je Bryanta i aktualne NBA prvake Los Angeles Lakerse dodatno motivirao posjet američkom predsjedniku Baracku Obami dan ranije.

Podsjećamo, radi se o tradicionalnom primanju koje američki predsjednik priređuje za prvake, ali ono ovaj put nije održano u Bijeloj kući već u "Boys and Girls Clubu" u Washingtonu.

"Toliko ste često, kao uzastopni prvaci, bili u Bijeloj kući da sam odlučio promijeniti mjsto našeg susreta", našalio se Obama, a potom ozbiljnije dodao:

"Čestitam vam jer ste jedan od najvećih klubova u povijesti naše zemlje. Želim vam sreću do kraja sezone."

Obama je, zajedno s nekolicinom igrača, pomogao djeci u sastavljanju paketa za ranjene američke vojnike, a potom je u dvorani primio cijelu momčad i trenera Phila Jacksona.

Od ostalih utakmica svakako treba izdvojiti derbi večeri koji je odigran u Denveru gdje su domaći Nuggetsi potvrdili najbolji omjer NBA lige kada su u pitanju utakmice kod kuće. Pobijedili su Orlando Magic 111-94 što im je bilo jedanaesto slavlje u dvanaestoj utakmici u Pepsi Centeru. Za goste je J.J. Redick ubacio rekord karijere od 29 poena, Dwight Howard dodao 21 koš i uhvatio četrnaest lopti, no slaba posljednja četvrtina Magica (32-16) pobjedu je ostavila u Denveru za kojeg je Carmelo Anthony ostvario učinak od 35 poena i 11 skokova.

Philadelphia je svladala New Jersey Netse 82-77 i tako prekinula niz od osam uzastopnih gostujućih poraza, najdulji od 2006. godine. Za tek drugu pobjedu na strani u dvanaestoj utakmici najviše su povukli Jrue Holiday s 19 i Spencer Hawes s 18 poena.

NBA liga, utorak:

Charlotte - Toronto 97-91 (Mohammed 18p, 8s / Bayless 17p, 9a, 4il, Johnson 12p, 12s)

New Jersey - Philadelphia 77-82 (Favors 10p, 13s / Hawes 18p, 5s, 4a, Holiday 19p, 4s, 5a, 5il)

Washington - LA Lakers 89-103 (McGee 12p, 9s / Gasol 16p, 9s, 7a, Odom 18p, 10s)

Detroit - Atlanta 103-80 (Villanueva 23p, 11s, Hamilton 24p / Horford 17p, 12s)

Houston - Sacramento 118-105 (Scola 23p, 10s, Budinger 18p, 4s)

Denver - Orlando 111-94 (Anthony 35p, 11s, 6il, Afflalo 15p, 4s, 4a / Howard 21p, 14s)

Golden State - Minnesota 108-99 (Ellis 34p, 4s, 6a, 5il, Williams 26p, 5s / Miličić 25p, 11s, 4il)

12. Golden State 25 9 16 -150
13. Minnesota 25 6 19 -186
14. Sacramento 22 5 17 -155
15. L.A. Clippers 25 5 20 -147