breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Košarkaši Boston Celticsa plasirali su se u polufinale Istočne konferencije na najlakši mogući način, "metlom" protiv New York Knicksa. U posljednjoj utakmici prvoga kruga, igranoj u Madison Square Gardenu, bilo je 101-89...

Prva je to "metla" za Celticse još od 1992. godine kada se igralo po sistemu na tri pobjede, a ono što klubu iz Bostona sada slijedi jest dovoljno dug odmor za pripremu polufinala Istoka i vjerojatne oglede protiv Miami Heata koji protiv Philadelphia 76ersa vode 3-1.

Knicksima je ovo bilo prvo doigravanje još od 2004. godine kada su, također, "pometeni" u prvome krugu. Na pobjedu u playoffu čekaju već deset godina.

Imali su priliku domaći igrači produljiti seriju nakon što su u posljednjoj četvrtini zaostatak od 23 poena smanjili na samo četiri, no iznenađenje nije dopustio Kevin Garnett koji je u drugom poluvremenu ubacio 20 od svojih 26 poena (uz deset skokova). Carmelo Anthony susret je za sastav Knicksa završio uz učinak od 32 koša i devet uhvaćenih lopti.

Na prag konferencijskog polufinala stigli su i Atlanta Hawksi koji u seriji protiv Orlando Magica imaju 3-1. Siguran sa crte slobodnih bacanja pred kraj utakmice bio je Joe Johnson (20 poena, devet skokova) koji je zadržao prednost na strani domaće momčadi do konačnih 88-85. Sjajan je s klupe bio i Jamal Crawford s 25 ubačenih koševa.

Osam izgubljenih lopti pokvarilo je statistiku Dwighta Howarda (29 koševa, 17 skokova), no treba naglasiti da su igrači Magica "umrli" iza crte za tricu odakle su šutirali mizernih 2-23. Svakako nije pomoglo niti to što su na utakmicu šut zaboravili ponijeti Türkoglu (2-12), Nelson (3-12), Anderson (1-6), Redick (0-6).

Peta utakmica igra se u Orlandu u utorak.

Serija između Los Angeles Lakersa i New Orleans Hornetsa izjednačena je na 2-2 nakon što su u nedjelju Hornetsi obranili domaći parket pobjedom 93-88. Briljirao je playmaker domaćih Chris Paul s triple-double učinkom (27 poena, 13 skokova, 15 asistencija), a zanimljivo je da je prve poene ubacio tek pred sam kraj druge četvrtine.

Podbacio je vođa LA Lakersa Kobe Bryant koji je po prvi puta od 2004. godine ostao bez koša u prvom poluvremenu (šut 0-7). Prve je poene sakupio u trećoj četvrini, a utakmicu završio sa 17 poena, šest skokova i osam asistencija. Uz ubačenih sedam slobodnjaka postao je rekorder kluba u tom segmentu kada su utakmice doigravanja u pitanju. Za tri je precizna pokušaja prestigao Jerryja Westa (1213).

NBA doigravanje, prvi krug:

Istočna konferencija

Philadelphia (7) - Miami (2) 86-82 (Brand 15p, 11s, Turner 17p, 6s / James 31p, 7s, 6a)
(Miami vodi u seriji 3-1)

New York (6) - Boston (3) 89-101 (Anthony 32p, 9s / Garnett 26p, 10s, Rondo 21p, 5s, 12a, 6il)
(Boston dobio seriju 4-0)

Atlanta (5) - Orlando (4) 88-85 (Crawford 25p, 6s, Johnson 20p, 9s, 6il / Howard 29p, 17s, 8il)
(Atlanta vodi u seriji 3-1)

Zapadna konferencija

New Orleans (7) - LA Lakers (2) 93-88 (Paul 27p, 13s, 15a, 5il, Ariza 19p, 6s / Gasol 16p, 4s, 5a)
(serija izjednačena na 2-2)