VIDEO Bogata večer: Pojačani Knicksi izgubili od najgorih!

Bogati program u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta u petak navečer ponudio je čak 12 utakmica.

Najimpresivniji individualni učinak večeri imao je sjajni centar Orlando Magica Dwight Howard. U 111-88 pobjedu Orlanda nad Oklahoma City Thunderom Howard je ugradio 40 koševa (šut iz igre 16-20) uz 15 skokova i 6 blokada. Sjajan dojam Howarda, koji je četvrtu uzastopnu utakmicu zabio 30 ili više koševa, nije moglo pokvariti ni pet njegovih izgubljenih lopti. Kombinacijom Howardove dominacije pod košem i šutem iza linije za tri poena (10-22), Orlando je vodio tijekom cijelog susreta protiv Thundera u čiji je redovima po običaju najbolji bio Kevin Durant s 23 koša i 16 skokova.

Gradski derbi u Los Angelesovom Staples Centeru odigrali su Lakersi i Clippersi, a slavili su aktualni prvaci 108-95, nošeni na krilima Kobea Bryanta, Paua Gasola i Andrewa Bynuma. Bryant je zabio 18 od svoja 24 koša u trećoj četvrtini, Gasol je ubacio 22 koša, a Bynum je uz 16 koševa upisao i 11 skokova. Bryant se dvije minute prije poluvremena uputio prijevremeno u svlačionicu zbog problema s desnim laktom, ali se potom vratio na parket i furiozno odigrao treću dionicu. Kod Clippersa je najbolji bio Blake Griffin s 22 koša i 10 skokova.

Tek 11. ovosezonsku pobjedu upisali su Cleveland Cavaliersi, na domaćem parketu protiv New York Knicksa 115-109. Antawn Jamison zabio je 28, J.J. Hickson 24, a Ramon Sessions 22 za Cavse kojima je to druga ovosezonska pobjeda nad Knicksima. Kod njujurške momčadi najbolji je bio Amare Stoudamire s 31 košem i 11 skokova, dok je nedavno pristigli Carmelo Anthony zabio 20 od svojih 26 koševa u posljednjoj četvrtini.

Najbolja momčad NBA lige San Antonio Spursi savladali su na domaćem parketu New Jersey Netse 106-96 u utakmici u kojoj je u dresu Netsa debitirao Deron Williams, playmaker nedavno pristigao iz Utaha. Upisao je Williams 14 koševa i 12 asistencija, ali bilo je to premalo da bi se spriječila 27. pobjeda Spursa u 29 utakmica kod kuće ove sezone. Manu Ginobili ubacio je 26 koševa, Tony Parker 13 koševa uz 10 asistencija, a George Hill 19 koševa za 48. ovosezonsku pobjedu Spursa.

Na kraju još spomenimo 121-113 pobjedu Miamija nad Washingtonom u American Airlines Areni. Junak susreta bio je Dwyane Wade s 41 košem, LeBron James ubacio je 25 koševa uz devet skokova i sedam asistencija, dok je Chris Bosh pridodao 15 koševa. Pobjedom je Miami došao do omjera od 43-16, a lideri Istoka Boston Celticsi imaju omjer 41-15.

14. Sacramento 56 14 42 -304
15. Minnesota 59 13 46 -360