Velika potrošnja: Bogdanović drugi strijelac Eurolige i igrač s najvećom minutažom

U rezultatski tužnoj euroligaškoj godini, koja je za košarkaše Cibone već završena, vrijedi istaknuti neke osobne domete pojedinaca u redovima zagrebačke momčadi.

Bojan Bogdanović svakako je ime koje je na sebe privuklo najviše pogleda. Trener momčadi Zdravko Radulović ukazao mu je povjerenje (najviše minuta u Euroligi, prosječno 35,3), a Bogdanović ga je vratio statistikom od 18 poena, 3.5 skokova i 1.8 asistencija kroz deset utakmica u Europi.

Za dva poena je gađao 45-96 (46.9%), a za tri 17-55 (30.9%) i u konačnici, nakon razigravanja momčadi po skupinama, osvojio drugo mjesto ljestvice najboljih strijelaca lige. Puknuo je prema košu 151 loptu, najviše od svih košarkaša u ligi u kojoj na ljestvici igrača po statističkom pokazatelju gubljenja lopti zauzima drugo mjesto (3.30 po utakmici)

Za 0.7 poena u prosjeku više "pobjedu" je u konkurenciji strijelaca ispred Bogdanovića odnio Keith Langford, valorizacijskim indeksom 19.70 najkorisniji igrač prvog dijela natjecanja.

Što se valorizacijskog indeksa za Cibonine košarkaše tiče, najkorisniji je bio Leon Radošević (15.78 u devet utakmica). Svrstan je s njime na dvanaesto mjesto izjednačen s jedanaestoplasiranim Rokom Lenijem Ukićem iz Fenerbahçea. Bogdanović (15.30) je na šesnaestom mjestu, a najbolje rangirani Hrvat je Cajin Stanko Barać (16.60), osmi.

Dodajmo ovome da je Radošević ukupno osmi skakač Eurolige s 6.33 uhvaćene lopte po utakmici, a Rok Stipčević sedmi asistent. Prosječno je suigračima za koš dodavao 4.11 lopti po susretu.