Kakva utakmica: Partizan dobio tricom s pola igrališta!

Šokantna završnica NLB lige: Kecman je u zadnjoj sekundi pogodio tricu s pola terena, za 75:74 Partizana protiv Cibone u produžetku!

Više od 15 tisuća gledatelja u zagrebačkoj Areni vidjelo je nevjerojatnu utakmicu! Cibona i Partizan odradili su rovovsku bitku u kojoj je odluka o pobjedi pala u posljednjim sekundama produžetka. Naime, prvo je Cibona povela tricom Bogdanovića 0.6 sekude prije kraja, a onda je, dok su već Cibosi počeli slaviti, Kecman primio loptu, pucao i pogodio s više od pola terena!

Riječ je o jednoj od najuzbudljivijih utakmica ikad viđenih na našim prostorima. A počelo je potpuno drukčije, tvrdo, s čvrstim obranama i lošim postotkom šuta obje ekipe. Cibona i Partizan izmjenjivali su se u vodstvu tijekom cijelog susreta, a u samoj završnici, kod 60:60, Cibosi su imali napad za pobjedu 20 sekundi prije kraja, ali Tomas nije zabio. U produžecima se nastavila borba koš na koš, gosti su cijelo vrijeme vodili, a onda preokret tricom Bogdanovića 0.6 sekundi prije kraja, no zatim novi u režiji Kecmana!

Ostaje dvojben taj posljednji šut budući su u tom trenutku treneri Cibone, kao i rukovodstvo kluba bili na parketu, što bi u prevednom smislu trebalo značiti prekid igre. Obje momčadi imaju svoje mišljenje o toj situaciji.

Marko Tomas i Jamont Gordon su u svakom smilsu predvodili sastav Cibone. Obojica su postigla po 31 poen, odnosno kombinirano 62 od ukupno 74 Cibonina. Ostalih kao da nije bilo u napadu, sve dok Bogdanović nije zabio tricu u zadnjim sekundama.

Kod Partizana su najbolji bili Aleksandar Marić sa 14 poena i 11 skokova, te Lawrence Roberts sa 13 poena i 14 skokova. Recimo da je Kecman prije odlučujuće trice gađao 0-5 za tri poena, dakako, iz daleko veće blizine.

Partizan je tako obranio naslov prvaka, a Cibona pokazala da se može nositi s najboljima. A uz malo sreće, sljedeći put i pobijediti...

Tijek utakmice:

Kraj - Partizan je osvojio NLB ligu i to na nevjerojatan način. Pogodio je Kecman 0.6 prije kraja tricu s više od pola igrališta. Kakav spektakl!

74:75 - pola sekunde prije kraja Kecman je pogodio za pobjedu! Nevjerojatno!

74:72 - Boganović je pogodio tricu sekundu prije kraja!

71:72 - Tomas pogađa tešku tricu, osam sekundi prije kraja! Prekršaj, Robert promašuje prvo!

68:72 - ovo ne liči na dobro. Roberts je ubacio bacanja, Gordon promašio, opet faul, opet bacanja, Roberts promašuje prvo, pogađa drugo

68:69 - Vukušić je napravio nepotreban prekršaj, Roberts je zabio jedno, ali skok u napadu Partizana i novi prekršaj Vukušića

68:68 - Tomas pogađa bacanja!

66:68 - Rašić pogađa tricu s deset metara, minuta do kraja!

66:65 - koraci Kecmana, Gordon izborio bacanja, zabio 30 i 31 koš

64:65 - Partizan gubi loptu, Gordon pogađa!

62:65 - Roberts zabija dva bacanja, Tomas promašuje oba!

62:63 - Marić zabija uz dodatno bacanje, Gordon uzvraća

Kraj regularnog dijela - Tomas nije uspio zabiti zadnji napad, gledat ćemo produžetke

Dvadeset sekundi do kraja, Cibona ima napad za titulu!

60:60 - Partizan izgubio loptu, faul na Gordonu, ubacuje jedno bacanje

59:60 - Vesely faulirao Bogadnovića, ovaj zabio dva bacanja, minuta do kraja...

57:60 - trica Gordona, uzvraća McCalebb, ali onda dobiva petu osobnu u sljedećem napadu

54:58 - Roberts zakucava, Vukušić gubi loptu, Marić zakucava

54:54 - Gordon tricom vraća Cibonu u egal!

51:54 - Andrić konačno zabija prve koševe, Vraneš uzvraća iz slobodnih bacanja

49:52 - Božić pogađa drugu tricu zaredom Tomas uzvraća s 26 košom

47:49 - Partizan zabija dva napada i preuzima prednost

47:44 - Cibona vodi! Tricu je zabio Udrih!

Kraj treće četvrtine - prekid je učinio igrače nervoznima, loš postotak šuta obje ekipe i u zadnjoj četvrtini očekuje nas nezivjesna završnica

44:44 - Trica Tomasa! Sjajan šut!

41:44 - Tomas zabija tek jedno bacanje, Rašić odgovara s dva

40:42 - nervoza je zavladala terenom i koševi se sve teže zabijaju

40:41 - susret je nastavljen, Cibona se vratila u egal

34:40 - vjerovali iili ne, počeli su neredi na tribinama, skupina divljaka potukla se sa zaštitarima i susret je prekinut! Prema izvještaju s terena, incident je izazvao gostujući navijač koji je pokazao tri prsta i bacio bocu na domaće navijače

34:38 - evo trice Kecmana koja je jako razljutila Perasovića

33:33 - Tomas nastavlja pogađati, uzvraća Kecman

Poluvrijeme - Egal nakon prvog dijela. Partizan je u jednom trenutku vodio 8 razlike, Cibona se vratila dobrom obranom, i jedni i drugi imaju loš šut i u drugom dijelu sve je moguće

31:31 - Gordon zabija bacanja, skupio je već 15 koševa. On i Tomas zabili su 29 od 31 koša Cibone

29:29 - Gordon zabija slobodna bacanja, minuta do kraja prvog dijela

23:24 - Tomas zabija svoj već 14. koš

21:24 - Gordon i Tomas zabijaju i vraćaju Cibonu u igru

17:22 - Tomas pogađa tricu, zabio je već 10 koševa

14:22 - trica McCalebba, Perasović je primoran pozvati time-out

14:19 - Marić i Kecman povećavaju prednost gostiju

Kraj prve četvrtine - Partizan minimalno vodi 14:15, malo koševa, puno prekršaja, tvrde obrane i dva trenera izuzetno nervozna

14:13 - krasna solo akcija Udriha za vodstvo Cibone

12:12 - Rašić pogađa tricu sa istekom napada, Tomas odmah uzvraća

7:9 - Vesely pogađa prvu tricu gostiju

5:6 - Cibona je stala, Parizan s linije slobodnih bacanja preuzima vodstvo

5:0 - Gordon pogađa tricu!

2:0 - Nervozan početak, puno pogrešaka obje ekipe, Tomas prvi ubacuje na utakmici

Nakon trijumfa nad Olimpijom u polufinalu, Cibonu čeka pravi izazov: na putu do titule najbolje momčadi bivše Jugoslavije nalazi se Vujoševićev Partizan, jedna od četiri najbolje momčadi u Europi ove sezone...

Prva petorka Cibone: Tomas, Gordon, Bagarić, Vukušić, Bogdanović

Prva petorka Partizana: Kecman, Vesely, McCalebb, Roberts, Vraneš