Ukićev i Tomasov Fener iznenadio Montepaschi

U prvim utakmicama 4. kola Eurolige iznenađujuće su izgubili Montepaschi i Caja Laboral...

Utakmicama u srijedu započeto je četvrto kolo košarkaške Eurolige. Jedini hrvatski predstavnik, Cibona, na parket će sutra kada dočekuje francuski Cholet...

U dvoboju dosad neporaženih momčadi Cibonine skupine C Fenerbahçe je svladao Montepaschi 81-68 uz "opipljiv" učinak hrvatskih reprezentativaca, Marka Tomasa i Roka Lenija Ukića. Obojica su ubacila po jedanaest poena, s time da je Tomas, koji je imao i šest skokova, iz igre gađao 2-5, a s crte slobodnih bacanja 5-6, dok je Ukić svoj učinak izgradio uz 4-6 iz polja i 2-2 sa slobodnjaka. Imao je i tri uhvaćene lopte. Sve strijelce utakmice predvodio je Bo McCalebb s 18 koševa.

Tri koša, uz poražavajućih 0-3 za dvicu i 1-5 za tricu, ubacio je Damir Markota u 65-55 porazu Union Olimpije kod moskovskog CSKA. Odigrao je 25 minute i ostvario još pet skokova, te po tri izgubljene i osvojene lopte. Inače, domaćin je već nakon uvodnog dijela vodio 20-5. Bila je ovo prva pobjeda za CSKA i prvi poraz Union Olimpije u skupini D. Rusku je momčad predvodio bivši cibos Jamont Gordon s učinkom od 15 poena, devet skokova i osam asistencija.

Napadačku večer vrijednu pamćenja nije imao Stanko Barać u domaćem porazu Caja Laborala od kojeg je, uz precizno izvođena slobodna bacanja na kraju susreta, s 92-88 bolji bio Žalgiris. Barać je odigrao manje od 13 minuta i uz 1-5 iz igre i 2-2 sa crte bacanja susret okončao s četiri koša i tri skoka. Pobjedničku momčad su predvodili Mirza Begić s 18 poena i šest skokova, te Paulius Jankunas s učinkom od 12 koševa i 13 uhvaćenih lopti.