Prijeti nam ispadanje u B diviziju

Totalni debakl: Švedska izbacila Hrvatsku U20 s EP-a!

Mlada hrvatska košarkaška reprezentacija propustila je izboriti drugi krug Europskog U20 prvenstva u španjolskom Bilbau nakon poraza u 3. kolu skupine B od Švedske rezultatom 70-56...

Izabranicima Ivana Velića u ovom je susretu trebala pobjeda ili poraz manji od tri koša razlike za plasman dalje, ali nova slaba predstava donijela im je borbu za opstanak u A diviziji.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 32-32, ali u posljednje dvije četvrtine Hrvatska je pala i nije uspijevala zaprijetiti Šveđanima. U hrvatskim redovima najefikasniji je bio Boris Barać s 14 koševa i 7 skokova, dok je dvoznamenkast broj koševa ubacio još tek Ivan Mikulić (12).

Šveđane je sa 17 koševa i 13 skokova predvodio Christopher Czerapowicz, a kvalitetnu pratnju imao je u Viktoru Gaddeforsu (13 koševa) i Alexanderu Lindqvistu (12 koševa).

Hrvatskoj sada slijedi borba za jedno od dva mjesta koja osiguravaju opstanak u A diviziji, a ondje će joj protivnici biti Litva, Austrija, te Slovenija ili Srbija.

Europsko prvenstvo košarkaša U20, skupina B, 3. kolo:

Hrvatska – Švedska 56-70
Francuska – Latvija (kasnije)

Redoslijed: 1. Francuska 2-0 (-1), 2. Švedska 1-2, 3. Latvija 1-1 (-1), 4. Hrvatska 1-2