Totalni debakl Cibone, Zagreb srušio Zvezdu

Košarkaši Cibone očito su se previše ispraznili u lovu na Top 16 Eurolige, koji su uspješno okončali pobjedom protiv Asvela. U subotu su, naime, doživjeli pravi debakl u 16. kolu regionalne NLB lige...

Stradali su “vukovi” u gostima kod FMP-a koji je slavio sa 95-71. Protiv momčadi koja je do ovog kola ubilježila tek četiri pobjede Cibona ni u jednom trenutku nije vodila. Srpski je klub već nakon prve četvrtine imao vodstvo 25-15, a prednost je nastavila nezadrživo rasti i u nastavku. Na poluvrijeme je tako FMP otišao s velikih 50-29, a u drugoj je polovici utakmice u nekoliko navrata imao i 34 koša viška.

Ciboni nije pomogla ni sjajna igra Amerikanca Jamonta Gordona koji je ubacio 29 koševa i pet puta asistirao. Uz njega je još koliko-toliko dobro odigrao i Bojan Bogdanović (15 poena), dok je potpuno podbacio inače prvi igrač Zagrepčana Marko Tomas koji u 20 minuta nije pogodio iz igre. Ostao je samo na četiri poena iz slobodnih baacnja. Slovenac Samo Udrih debitirao je za vodeću momčad lige s pet poena. U ujednačenom sastavu FMP-a Mladen Jeremić je bio najefikasniji s 14 koševa.

U derbiju subotnjeg dijela 16. kola Zagreb je u Trnskom svladao Crvenu zvezdu s 81-80. Damir Mulaomerović je pogodio tricu 25 sekundi prije kraja kojom je postavio spomenuti rezultat, a “mravi” su do kraja uspjeli obraniti prednost. Zvezda je u trećoj četvrtini vodila i sa 67-55, ali Zagreb se uspio vratiti i doći do desete pobjede ove sezone. Ante Tomić je bio najbolji i u oproštajnoj utakmici za Zagreb. Prije odlaska u Real Madrid zabio je Zvezdi 26 koševa, Luka Žorić je dodao 18, Mulaomerović 16.

NLB liga, 16. kolo:

Zagreb – Crvena zvezda 81-80

FMP – Cibona 95-71

Cedevita – Zadar 75-69

Radnički – Bosna 82-69

Redoslijed: 1. Cibona 13-3, 2. Zagreb 10-6, 3. Union Olimpija 10-5 (-1), 4. Partizan 10-5 (-1), 5. Zadar 9-6 (-1), 6. Budućnost 9-6 (-1), 7. Hemofarm 9-5 (-2), 8. Crvena zvezda 7-9, 9. Cedevita 7-9, 10. Radnički 7-9, 11. FMP 5-11, 12. Široki 5-10 (-1), 13. Helios 4-11 (-1), 14. Bosna 3-13