TLB liga: Tomas vodio Fener do pobjede, Ukić loš

Do druge je pobjede u jednako toliko kola košarkaše Fenerbahçea odveo hrvatski stručnjak Neven Spahija. Pomogao mu je pritom uvelike i Marko Tomas, najbolji strijelac momčadi, u 96-73 u domaćem slavlju protiv Aliağe...

Tomas je na parketu proveo nešto više od 23 minuta koje je iskoristio za 16 poena gađajući 3/5 za dvicu, 2/6 za tricu i 4/4 sa crte slobodnih bacanja. Svojem je učinku dodao i pet skokova i dvije asistencije.

Drugi se Hrvat u Spahijinoj momčadi nije istaknuo. Roko Leni Ukić igrao je više od Tomasa (26 minuta) razočaravši preciznošću. Pogodio je samo jednu od pet lopti iz igre, završivši susret s dva koša i četiri asistencije.

Kod poraženog gosta sjajan je bio Jerome Jerry Randle, no njegovih 30 poena (5/7 dvica, 4/7 trica, 8/8 bacanja) suigrači nisu dobro pratili. Aliağa je na učinku od pobjede i poraza.

Uspjehu Spahijinog Fenera pridružio se i Efes Pilsen drugog hrvatskog stručnjaka u Turskoj, Velimira Perasovića.

Slavio je Efes gostujuću 83-77 pobjedu kod Erdemira, nanijevši suparniku drugi poraz. Ujedno, Perasovićevom sastavu bila je ovo premijerna pobjeda, a potpisao ju je Igor Rakočević s 20 poena. Bivši cibos Andrew Wisniewski dodao je pet poena, pet skokova i četiri asistencije. Efes je na poluvremenu zaostajao 45-38.

Gostujući poraz 72-64 kod Antalye upisao je Mersin. Andrej Štimac ubacio je za goste osam koševa (2-4 dvica, 1-4 trica, 1-2 bacanja) i imao sedam skokova.

Iako je odigrao dobru utakmicu, više sreće nije imao niti Tomislav Ružić. Njegov je Tofaş svladan na gostovanju kod Trabzonspora 84-81, a hrvatski košarkaš u tome je sudjelovao s 12 koševa (4-6 dvica, 1-3 trica, 1-2 bacanja) i šest uhvaćenih lopti.

Erdemir - Efes Pilsen 77-83

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 2-0, 2. Bornova 2-0, 3. Antalya 2-0, 4. Olin 2-0, 5. Trabzonspor 1-1, 6. Tofaş 1-1, 7. Efes Pilsen 1-1...