'Zamrznuti' na minus 25

Težak poraz naših košarkaša! Srbija deklasirala Hrvatsku

Hrvatska juniorska košarkaška reprezentacija teško je poražena na EP-u za igrače do 18 godina u poljskom Wroclawu. Bolji od hrvatskih mladića bili su njihovi vršnjaci iz Srbije rezultatom 84-59.

Pobjedom u ovoj utakmici Hrvatska bi izborila prvo mjesto u skupini i slabijeg protivnika u četvrtfinalu, ali izabranici Jakše Vulića nisu bili na razini iz prethodnih susreta, te su nakon četiri vezane pobjede doživjeli i drugi uzastopni poraz. Utakmica je riješena u drugoj i trećoj četvrtini kada su Srbi napravili veliku prednost. Ovim porazom naši su košarkaši zakomplicirali situaciju, pa će naša reprezentacija za rasplet skupine morati pričekati da se odigra kompletno 3. kolo.

U ovom susretu Hrvatska je imala trojicu dvoznamenkastih igrača, Mislava Brzoju (14 koševa), Marka Ramljaka (11) i Antu Smolića (11), a valja reći da je Brzoja u drugom poluvremenu ostao bez koša. Kod ujednačenog srpskog sastava koji je imao čak petoricu dvoznamenkastih, najviše su, po 12 koševa ubacili Vasilje Mičić i Stefan Popovski-Turanjanin.