Velika večer Bryanta

Stala serija Lina i Knicksa, LeBron slavio u svome Clevelandu

Završila je serija Jeremyja Lina i New Yorka. Knicksi su u svome Madison Square Gardenu izgubili od New Orleansa s 89-85, a upravo je novopečena zvijezda NBA lige bila jedan od glavnih problema domaćina...

Lin je, istina, ubacio 26 koševa, ali je i izgubio čak devet lopti, čime je izjednačio negativni rekord ove sezone u ligi. Stala je na taj način serija Knicksa od sedam uzastopnih pobjeda, serija u kojoj je donedavno nepoznati košarkaš tajvansko-kineskog porijekla bio ključna figura. Trevor Ariza je postigao 25 koševa za Hornetse koji su pobijedili treći put zaredom, ali su i dalje uvjerljivo najlošija momčad Zapada. Amare Stoudemire je ubilježio 26 poena i 12 skokova za Knickse.

LeBron James se još jednom vratio u svoj Clevelend čiji mu navijači još uvijek nisu zaboravili “izdaju” i odlazak u Miami. Svaki se put kad je primio loptu morao suočiti sa žestokim zvižducima i negodovanjem, ali ga to nije omelo. Predvodio je Heat do uvjerljive pobjede (111-87) i pritom bio najbolji igrač na parketu s 28 koševa, te po pet skokova i asistencija. Dwyane Wade mu se priključio s 22 koša, a Chris Bosh sa 16 poena i 12 skokova. James je samo u trećoj četvrtini ubacio 16 koševa, da bi se u cijeloj posljednjoj dionici odmarao. Miamiju je ovo bila osma pobjeda u zadnjih devet dvoboja.

Prvak Dallas je slavio u Philadelphiji s 82-75 nakon što je nadoknadio 15 koševa minusa. Dirk Nowitzki je u drugom poluvremenu postigao 24 koša, jednako koliko i cijela domaća momčad, a dvoboj je zaključio s ukupno 28 poena i 12 skokova, predvodivši Maverickse do šestog uzastopnog slavlja.

Najbolja momčad Zapadne konferencije Oklahoma bez većih je poteškoća pred svojim navijačima svladala Golden State (110-87). James Harden s 25 i Kevin Durant s 23 koša bili su prva imena kod Thundera, a Russell Westbrook je izašao prije kraja treće četvrtine zbog uganutog desnog gležnja. Prava težina ozljede još se uvijek ne zna.

Kobe Bryant je imao još jednu veliku večer. S 36 koševa, od kojih je polovicu ubacio u trećoj četvrtini, predvodio je Los Angeles Lakerse do domaće pobjede protiv Phoenixa (111-99). Bila je to tek četvrta utakmica ove sezone u kojoj su Lakersi postigli više od 100 koševa.

Dwight Howard je, pak, već sedmi put ove sezone odigrao dvoboj u kojem je imao najmanje po 20 poena i skokova. Konkretno, u pobjedi njegova Orlanda protiv Milwaukeeja (94-85) ubilježio je 26 koševa i 20 uhvaćenih lopti. Minnesota je kao gost pobijedila Houston sa 111-98 uz sjajnu izvedbu dvojice košarkaša. Kevin Love se istaknuo s 33 koša i 17 skokova, a Crnogorac Nikola Peković je odigrao utakmicu karijere s 30 poena i 12 uhvaćenih lopti.

Dante Cunningham je “odbojkom” popravi promašaj Rudyja Gaya i donio Memphisu pobjedu 103-102 protiv Denvera 0.2 sekunde prije kraja, dok je Rodney Stuckey s 36 koševa, osobnim rekordom ove sezone, predvodio Detroit do slavlja protiv Sacramenta (114-108).

Charlotte je, uz 22 poena Reggieja Williamsa, došao do pobjede u Torontu (98-91) i na taj način prekinuo seriju od čak 16 uzastopnih poraza.

NBA liga, petak:

Orlando - Milwaukee 94-85 (Howard 26k, 20s, Anderson 23k, 9s / Delfino 16k)
Houston - Minnesota 98-111 (Parson 18k / Love 33k, 17s, Peković 30k, 12s)
Toronto - Charlotte 91-98 (DeRozan 24k / Williams 22k, Maggette 16k)
Detroit - Sacramento 114-108 (Stuckey 36k, Knight 23k, 10a / Cousins 26k, 15s)
Cleveland - Miami 87-111 (Irving 17k / James 28k, Wade 22k)
Philadelphia - Dallas 75-82 (Vučević 16k / Nowitzki 28k, 12s, Jones 12k)
New York - New Orleans 85-89 (Stoudemire 26k, 12s / Ariza 25k, 8s, Belinelli 17k)
Memphis - Denver 103-102 (Gay 20k, 8s, Mayo 17k / Brewer 26k)
Oklahoma City - Golden State 110-87 (Harden 25k, Durant 23k, 10s / Lee 23k)
Utah - Washington 114-110 (Jefferson 34k, 12s, Millsap 14k, 12s / Wall 24k)
LA Lakers - Phoenix 111-99 (Bryant 36k, 9s, Bynum 17k, 14s / Gortat 21k, 16s)

9. L.A. Clippers 28 19 9
10. Minnesota 31 15 16