Ne znam pobijediti

Srpski izbornik Ivković: Hrvati su bili ugodno iznenađenje turnira

Više ni ne brojimo utakmice naše reprezentacije kada smo bili bolja momčad, a onda upali u 'zonu sumraka'.

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je u prijateljskoj utakmici od Srbije 71:80 u finalnoj utakmici Adecco cupa Ex-Yu zemalja u Sloveniji.

"Bit će mi merak gledati finale između Hrvatske i Srbije", kazao je izbornik BiH reprezentacije Sabit Hadžić. I doista, onih 3500 gledatelja u Stožicama dobili su odličan finale u kojem su slavili Srbi (80:71) i postali pobjednici prvog turnira zemalja nastalih raspadom bivše SFRJ.

Naši su igrali odlično do 33. minute, imali su tada i vodstvo od deset koševa (67:57). Nažalost, nakon Ivkovićeva time-outa, naši dvaput u napadu ulaze u "cajtnot''. U toj završnici obezglavio nam se napad, a kihnula nam je i obrana pa su Srbi za manje od sedam minuta zabili 23 koša naspram naša četiri.

Priznao je hrvatski izbornik Joke Vranković da je povlačenje Simona i Drapera na klupu kod 67:57 pokrenulo lavinu.

''Ponestalo nam je napadačke kreativnosti. U tim trenucima izvadio sam Drapera, a uveo Popovića jer sam htio proširiti rotaciju, trebat će nam širina na Eurobasketu. Iz istog razloga sam duže držao i Stipčevića. Da smo ovu utakmicu igrali na EP, tom logikom sigurno ne bih mijenjao'', kazao je Vranković.

Srpski izbornik Ivković nije htio otkriti što je rekao igračima u ključnoj minuti odmora, ali se zahvalio Ljubljančanima.

''Nama je ovaj dvoboj bio težak za igrati. Mislim da je slovenska publika većinski bila uz nas. Nisam očekivao toliku draž i želju svih momčadi za pobjedom. Hrvatska je bila ugodno iznenađenje turnira, njihov trener svoj posao radi dobro.''

Prijelomni trenuci bili su i kada je Ante Tomić (14 skokova, 7 napadačkih) napravio četvrti i peti prekršaj na Krstiću i izašao.

''Ja sam u tom razdoblju igrao loše. Nismo mogli niti na trici nešto kreirati, a kamoli dublje prema košu. Možda je tome kumovao i izlazak Simona i Drapera'', primijetio je Tomić. Još moraju učiti. Srbi su još jednom pokazali Hrvatima kako se pobjeđuje u ovakvim utakmicama. Oni to znaju, a naši to tek trebaju naučiti. (Agencija VLM)