Srbi slave: Partizan ide na Final Four Eurolige

Poznati su svi sudionici košarkaške Eurolige. Uz Barcelonu, CSKA i Olympiacos, tu je i beogradski Partizan...

Partizan je svladao Maccabi u četvrtfinalu Eurolige. Nakon 1-1 u Tel Avivu uslijedile su dvije domaće pobjede srpske momčadi kod kuće i Partizan ide dalje s ukupnih 3-1.

U četvrtoj utakmici u Beogradu je bilo krajnje neizvjesno i tvrdo (s pregršt izvedenih slobodnih bacanja) tijekom tri četvrtine. No, u zadnjoj dionici je proključala atmosfera, a domaći igrači su pobjegli izraelskom Maccabiju na višak od desetak poena prednosti, čime su naznačili da nemaju namjere vraćati se u Tel Aviv. Pobijedili su na kraju 76-67.

Partizan je do uspjeha vodio Bo McCalebb sa 19 poena, dok je Roberts dodao osam poena i 12 skokova.

Grčki Olympiacos je pobijedio u Poljskoj domaći Prokom 86-70, te se serija neće vraćati u Pirej. Prokom je otvorio utakmicu serijom 7-0, no to je bilo ono najbolje što su napravili u četvrtoj utakmici ova dva suparnika.

Prvu četvrtinu je Olympiacos priveo kraju uz vodstvo 28-20, a na poluvremenu je imao velikih 50-32. Time je odagnao mogućnost da autsajder Prokom dođe u priliku igrati petu utakmicu i time učini seriju posve dramatičnom.

Hrvatski košarkaš u redovima pobjednika, Nikola Vujčić, odigrao je deset minuta, te je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, a promašio je k tome oba šuta iz igre. Imao je i dvije asistencije. Olympiacos su do pobjede doveli Josh Childress sa 22 poena, šest skokova i tri ukradene lopte, dok je Miloš Teodosić ubacio 15 poena uz sedam skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte.

CSKA je napravio preokret u zadnjih deset minuta u Vitoriji, gdje su slavili 74-70 i tako dobili seriju kao i prethodnici s 3-1.

Caja Laboral je imao na početku zadnje četvrtine 53-45, a na startu zadnjih deset minuta su vodili i deset razlike. No, J.R. Holden je zabio osam vezanih poena unutar jedne minute za CSKA, nadovezali su se na sve Šiškauskas i Langdon, te su Moskovljani na kraju slavili 74-70.

Hrvatski košarkaš Zoran Planinić je odigrao šest minuta i zabilježio samo jedan skok, ali je zato J.R. Holden ubacio 19, a Saša Kaun 18 poena uz deset skokova.

Stanko Barać je za domaćina postigao četiri poena u 10 minuta igre. Iz igre je gađao 1-1, a s linije slobodnih bacanja 2-2. Upisao je i jedan skok. Bosansko-hercegovački košarkaš Mirza Teletović je upisao šest poena i tri skoka.

Polufinala na Final Fouru se igraju 7. svibnja, dok ćemo dva dana kasnije saznati i ime novog prvaka Europe.