Rekord Nowitzkog

Spursi sredili Warriorse, Bryant postao najbolji među najgorima

U šest utakmica odigranih u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu, NBA, domaćini su upisali pet pobjeda, te su postignuta dva velika rekorda...

Dirk Nowitzki je na vječnoj ljestvici strijelaca pretekao Hakeema Olajuwona i tako postao najbolji strijelac rođen izvan SAD-a, dok je Kobe Bryant postao igrač s najviše promašenih šuteva iz igre u povijesti lige.

Nowitzki je u 106-98 domaćoj pobjedi Dallasa protiv Sacramento Kingsa bio najbolji strijelac svoje momčadi sa 23 koša, čime je stigao do učinka od 26 953 poena u karijeri. Deveti je na listi svih vremena sa sedam ubačaja više od Olajuwona kojega je spustio na 10. poziciju sa 26 946.

Inače, gosti iz Sacramenta bolje su krenuli u susret, te su početkom druge četvrtine imali 24 koša prednosti (44-20), ali Mavsi su se uspjeli vratiti u igru i preuzeti vodstvo već tijekom trećeg dijela i na kraju stići do komforne pobjede.

Uz Nowitzkog, vrlo dobru partiju u dresu Mavsa pružio je i Chandler Parsons sa 19 poena, dok je Rudy Gay sa 26 ubačaja, te po osam skokova i asistencija bio najbolji kod Kingsa.

Kobe Bryant je sa 31 887 koševa u karijeri četvrti na ljestvici strijelaca svih vremena, a do trećeg Michaela Jordana nedostaje mu još 405 poena. Ali, u 102-107 porazu Los Angeles Lakersa na gostovanju kod Memphis Grizzliesa stigao je do neslavnog rekorda kao igrač s najviše promašaja u 69-godišnjoj povijesti lige. Bryant je za 28 koševa u Memphisu potrošio 26 lopti uz šut 10-26, te je tako pretekao bivšeg braniča Boston Celticsa Johna Havliceka po broju promašaja iz igre. Bryant ih sada ima 13 421, a Havlicek je stao na 13 417. Naravno, Bryant je bio najbolji strijelac Lakersa koji su upisali šesti poraz u svom sedmom ovosezonskom nastupu, dok je Grizzliese do sedme pobjede u osmom nastupu predvodio Mike Conley s 23 ubačaja.

Prvaci San Antonio Spursi ostvarili su drugu pobjedu zaredom svladavši kao gosti Golden State Warriorse sa 113-100, nanijevši pritom Warriorsima drugi poraz zaredom nakon starta 5-0. Tony Parker s 28 i Kawhi Leonard s 19 koševa bili su najbolji kod Spursa, a Klay Thompson s 29 i Harrison Barnes s 22 ubačaja kod Warriorsa.

Toronto Raptorsi učvrstili su se na vrhu Istočne konferencije s omjerom 7-1 zahvaljujući 104-100 domaćoj pobjedi protiv Orlando Magica do koje su stigli preokretom u četvrtoj četvrtini koju su dobili s 32-17. Kyle Lowry s 19 i Terrence Ross sa 17 poena bili su najbolji u ujednačenom napadu Raptorsa, dok su Evan Fournier s 24 koša i Tobias Harris s 23 poena i 13 skokova bili najbolji kod Magica.

Neizvjesno je bilo u Portlandu gdje su domaći Trail Blazersi uz mnogo sreće stigli do 102-100 pobjede protiv Charlotte Hornetsa. Gosti su vodili gotovo čitavim tijekom utakmice, u drugoj su četvrtini imali i 23 razlike (52-29), ali domaći su u posljednjoj minuti stigli do prvog vodstva. Gosti su imali napad za produžetak, no Gary Neal je zakasnio tek koju stotinku s izbačajem lopte, te je njegov koš za produžetak poništen. Damian Lillard s 29 koševa i LaMarcus Aldridge s 25 poena i 14 skokova bili su najbolji kod Blazersa, a Al Jefferson s 22 ubačaja i Lance Stephenson sa po 14 pogodaka i skokova kod Hornetsa.

Milwaukee Bucksi povezali su dvije pobjede zaredom po prvi put nakon ožujka prošle godine svladavši oslabljeni Oklahoma City Thunder sa 85-78. O.J. Mayo s 19 koševa bio je najefikasniji kod Bucksa, a Reggie Jackson s 29 kod Thundera.

2. Utah 3 5 .375 2
3. Minnesota 2 4 .333 2