Podvig na Gripama: Split 'popio' Cedevitu!

U 11. kolu Lige za prvaka košarkaši Splita nanijeli su Cedeviti prvi prvenstveni poraz i time ostali u igri za doigravanje. Momčad Mladena Vuškovića slavila je sa 66-60…

Nakon dva šokantna poraza, Split je došao do još jedne velike pobjede protiv NLB ligaša (u 5. kolu dobili Cibonu, op.a.). Nanijevši prvi poraz vodećoj momčadi prvenstva 'Žuti' su tako ostali u borbi za četvrto mjesto koje vodi u doigravanje. U tvrdoj i neatraktivnoj utakmici domaćin je zaustavio najjače oružje Cedevite – šut za tri poena. A discipliniranom i požrtvovnom obranom Splićani su prisilili momčad Ace Petrovića na čak 17 izgubljenih lopti.

Utakmica je otvorena s dosta individualnih pogrešaka i malim brojem poena što je, naravno, više odgovaralo 'Žutima'. Nekoliko nerealiziranih zicera te velik broj promašenih trica unijeli su nesigurnost u redove Cedevite. S time da gosti do kraja dvoboja nikako nisu uspijevali ući u toliko željeni ritam.

Prvi dio Cedevitini igrači završili su s katastrofalnim postotkom šuta za tri poena (1/10), a jedino je funkcionirala igra pod košem, gdje su Acinu momčad donekle držali Žižić (13 poena) i Edwards (14 poena). K tome, nedostatak prvog 'playa' Drapera, nekoliko načetih igrača i djelomični umor očito su ostavili traga na napadačku igru momčadi iz Sutinskih vrela.

Split je u prvom poluvremenu kontrolirao vodstvo, a najzapaženiji u tim trenucima bio je vrlo dobri Luka Babić. U nastavku je dobio pojačanje u vidu Sobina i Mimice koji su odigrali ključne uloge u pobjedi domaćina. Sobin je od svojih 16 poena čak 13 zabio u trećoj četvrtini, dok je Mimica (15 poena) konačno pogodio neke šuteve izvana. Doduše, Cedevita se sasvim približila na isteku treće četvrtine, ali su 'Žuti' opet odmakli svojom agresivnošću te do kraja uspjeli zadržati stečenu prednost i doći do velikog trijumfa.

U preostalim susretima 11. kola Lige za prvaka Zagreb je na svom terenu lakoćom pobijedio Borik 96-71, dok je Zadar slavio kod kuće protiv Alkara sa 76-61.