Sigurno u drugi krug

Španjolska 'razbila' domaću Litvu, Srbija i Slovenija maksimalni

Unatoč domaćem parketu i velikoj podršci navijača košarkaši Litve su bili posve nemoćni u utakmici 4. kola skupine A Europskog prvenstva. Španjolski košarkaši su razbili domaćina sa 91-79.

Konačan rezultat još i izgleda dobro, jer dvanaest razlike minusa je sasvim pristojno s obzirom u kakvoj rupi je bila Litva tijekom utakmice. Španjolska je fantastično odigrala prvo poluvrijeme koje su dobili s nevjerojatnih 62-36! U obje četvrtine su Španjolci zabili po 31 poen i nakon toga su dozvolili suparniku da ublaži poraz.

Španjolci su lomili Litvu kako su sjetili, a nezaustavljivo su suparnika trpali Juan Carlos Navarro (22 poena, trice 5-9), Pau Gasol (17), Serge Ibaka (15) i Jose Calderon (12). Odličnih 13-26 su gađali Španjolci za tri poena.

Španjolska je jedna od pet reprezentacija sa savršenih 4-0, što je sve te momčadi gurnulo prema drugom krugu. U skupini B su to Francuska i Srbija, koja je u nedjelju svladala Njemačku 75-64. Dirk Nowtizki sa 25 poena nije mogao sam zagorčati utakmicu Srbima koje su predvodili Teodosić sa 12 poena, te po devet asistencija i skokova, te Savanović sa 18 poena.

Slovenci su do 4-0 došli uz još jednu "obrambenu utakmicu", pa su tako pobijedili Belgiju 70-61.