Na krilima Karla Žganeca

SP u košarci U17: Hrvatska svladala i Litvu

Mladi hrvatski košarkaši nastavili su s odličnim igrama na Svjetskom U17 prvenstvu koje se održava u Kaunasu. U 4. kolu skupine B ostvarili su i četvrtu pobjedu, svladali su domaćina Litvu s 82-78…

Izabranici Ante Nazora na poluvrijeme su otišli s poenom prednosti (38-37), a ključni su posao napravili u trećoj četvrtini koju su završili s vodstvom 58-51. U posljednjoj su dionici nekoliko puta imali po devet koševa prednosti, zadnji put 15 sekundi prije kraja (82-73). Litavci su u završnim sekundama uspjeli smanjiti zaostatak, ali ništa više od toga.

Karlo Žganec je s 20 koševa i čak 19 skokova bio uvjerljivo najbolji igrač utakmice. Tomislav Gabrić je ubilježio 18, a Marko Arapović 13 poena. Haroldas Saprykinas je s 23 koša bio najefikasniji Litavac.

U srijedu će se hrvatska reprezentacija protiv Španjolske boriti za prvo mjesto u skupini. (TS)

SP u košarci U17, skupina B, 4. kolo:

Hrvatska - Litva 82-78

Španjolska - Kanada 83-62

Argentina - Južna Koreja 106-59

Redoslijed: 1. Hrvatska 4-0, 2. Španjolska 3-1, 3. Argentina 2-2, 4. Kanada 2-2, 5. Litva 1-3, 6. J. Koreja 0-4