Potop susjeda

Šok za BiH na Eurobasketu: Finci ih pregazili sa skoro 30 razlike

U prvoj utakmici 3. kola u skupini C Europskog košarkaškog prvenstva veliko iznenađenje napravila je Finska…

U našoj su skupini Finci 3. kolo otvorili spektakularnom partijom protiv naših susjeda. Bosna i Hercegovina pregažena je s 28 koševa razlike 92-64. Na poluvremenu su Finci imali četiri koša viška (42-38), ali treću četvrtinu dobili su s čak 16 koševa razlike (34-18) i prednost do kraja još samo povećali.

Finci su pogodili devet trica, a pet je njihovih igrača postiglo dvoznamenkast broj koševa, do čega najviše Mikko Koivisto (17) i Petteri Koponen (14). Kod BiH jedini raspoloženi igrač bio je Henry Domercant s 25 koševa.

Fincima je ostvarena pobjeda prva na natjecanju i njome su dodatno zakomplicirali situaciju u skupini i zadržali šanse za plasman u drugi krug.

Eurobasket, 3. kolo:

skupina C

Finska – BiH 92-64
Grčka – Makedonija (18h)
Hrvatska – Crna Gora (21h)
Redoslijed: 1. Grčka 2-0, 2. Hrvatska 1-1, 3. Crna Gora 1-1, 4. Makedonija 1-1. 5. Finska 1-2, 6. BiH 1-2

skupina D

Ukrajina – Bugarska 67-56
Slovenija – Gruzija (18h)
Rusija – Belgija (21h)
Redoslijed: 1. Rusija 2-0, 2. Slovenija 2-0, 3. Gruzija 1-1, 4. Ukrajina 1-2, 5. Bugarska 1-2, 6. Belgija 0-2