rasplet naše skupine

Slavlje u Helsinkiju! Makedonci pobijedili BiH i poslali Finsku u drugi krug

Košarkaši Finske senzacionalno su se plasirali u drugi krug Prvenstva Europe u košarci!

Finci su u 'našoj' skupini C ubilježili dvije pobjede (Bosna i Hercegovina, Crna Gora), a prolazak dalje im je donijela Makedonija koja je u posljednjoj utakmici naše skupine s 75-63 pobijedila BiH. Tako su Makedonci, najugodnije iznenađenje Eurobasketa, osvojili prvo mjesto u skupini ispred Grčke. Obje momčadi imaju omjer 4-1, ali su Makedonci slavili u međusobnom susretu.

Iza te dvije reprezentacije smjestile su se tri momčadi s omjerom 2-3: Hrvatska, Finska i Bosna i Hercegovina. U tom krugu najbolje je prošla Finska koja ima međusobnu koš razliku +13 dok Hrvatska ima -7, a BiH -6. Na taj su se način Finci plasirali u drugi krug natjecanja iako su se na EP plasirali tek preko dodatnih kvalifikacija koje su završile neposredno uoči natjecanja u Litvi.

U pobjedi Makedonije nad Bosnom i Hercegovinom najviše je dao Pero Antić s 15 koševa i 14 skokova. McCalebb je dao 22 koša i dodao 4 asistencija dok je Gečevski postigao 13 koševa te 4 puta uspješno skočio. Kod poraženih je najefikasniji bio Đedović s 15 koševa uz 7 skokova, a dvoznamenkasti je bio i Bajramović s 12 koševa i 4 skoka.

U drugi krug tako Makedonija prolazi s omjerom 2-0, Grčka ima 1-1, a Finska ide dalje s omjerom 0-2.