Veličanstvena predstava

Sjajni Valančiunas odveo Litvu do svjetskog naslova!

Završeno je Svjetsko U19 košarkaško prvenstvo u Latviji, a zlatom su se okitili mladići iz Litve...

Mladi košarkaši Litve do 19 godina prvaci su svijeta nakon što su u finalu pobijedili vršnjake iz Srbije s uvjerljivih 85-67. Apsolutno prvo ime finala je bio fantastični Jonas Valančiunas.

Spomenuti igrač je obilježio prvenstvo održano u Latviji, a u finalu je Srbiji ubacio čak - 36 poena! Uz to je imao i osam skokova, te po tri ukradene lopte i blokade. Za dva poena je upisao 13-18, te 10-14 s linije slobodnih bacanja. Većinu koševa je, spomenimo, ipak postigao gromovitim zakucavanjima.

Litva je veliki dio utakmice provela u vodstvu, makar se Srbija do treće četvrtine uvijek uspjela vraćati. No, u nastavku je Litva posve dominirala i na kraju zasluženo osvojila zlato.

Spomenimo da su brončani postali Rusi nakon što su svladali Argentince 77-72, dok su hrvatski košarkaši završili na osmom mjestu, a na početku prvenstva su pobijedili buduće prvake Litavce.