'Zaključali' koš

Sjajni preokret Cibone: Budućnost ostavili bez koša u zadnje tri minute!

Velikom serijom 11:0 u posljednje tri minute košarkaši Cibone došli su do vrijedne pobjede u Podgorici kod Budućnosti.

U dvoboju 7. kola ABA lige semafor u dvorani Morača pokazivao je malo više od tri minute do kraja nakon što je Popović pogodio tricu za vodstvo domaćina 60:53. Međutim, do kraja Crnogorci nisu uspjeli postići koš...

Najprije je Marčinković stavio dvicu, pa Kus na ulasku u pretposljednju minutu susreta tricu, a nakon toga Carter još jednu za vodstvo 61:60. Amerikanac je do kraja zabio još jedan koš iz igre, te pogodio slobodno bacanje u posljednjim sekundama za veliki povratak i pobjedu 64:60.

Budućnost je imala rezultatsku prednost tijekom praktički cijele utakmice, ali je neobjašnjivo u samoj završnici ostala bez municije. Najefikasniji je kod Vukova bio spomenuti Carter s 18 koševa i četiri skoka, a Žižić je pridodao 12 uz dva skoka.

Sličnom je serijom, 11:1, momčad Širokog slavila protiv Zadra na svom parketu. Vodio je Zadar tijekom cijele utakmice i sa po 14 koševa razlike, ali je posljednju dionicu izgubio s 31:12, te na kraju upisao uvjerljiv 80-71 poraz.

Najefikasniji je u pobjedničkoj momčadi bio Šutalo s 23 poena, a po 16 su dodali hrvatski igrači Planinić i Vragović. Kod Zadrana je najefikasniji s 24 poena, osam skokova i tri asistencije bio Amerikanac Travis.