Ružna scena: Izbornik Vranković demonstrativno bacio sako i krenuo prema Aci!

Prva polufinalna utakmica između Cedevite i Cibone ponudila je puno nervoze kod obje momčad, a pogotovo kod trenera…

Osim nervoznih trenera 'ruke su zadrhtale' i nekim igračima. Na zagrebačkom derbiju Cedevitaši u 40. minuti promašili četiri bacanja, a 211 cm visoki Tomislav Zubčić u posljednjoj četvrtini cibose je doveo na prag pobjede.

Košarkaši Cibone još jednom su Cedeviti priredili velike probleme. Još jedna tijesna pobjeda cedevitaša (75:72), ali ovaj put za vodstvo od 1-0 u polufinalu doigravanja.

Kako reče Cibonin trener Joke Vranković, bila je to neizvjesna utakmica s ponešto folklora. Joke je pod tim mislio na 15. minutu kada je ljutito krenuo prema Cedevitinu treneru Aci Petroviću vikavši mu 'što hoćeš, što hoćeš!?' za što su obojica dobila tehničku.

Mene su u to upleli zbog dojma. Svidjelo im se mojih 110.000 kuna kazne pa hoće još

- Aco Petrović, trener Cedevite
„Mene su u to upleli zbog dojma. Svidjelo im se mojih 110.000 kuna kazne pa hoće još“, kazao je Petrović koji je tražio od suca da svira tehničku Vrankoviću zbog protestiranja i demonstrativnog bacanja sakoa pa ju je i on zaradio.

„Moji su dečki dali sve što su imali. Da nam je ušla koja trica, mi bismo večeras slavili“, aludirao je Joke na onih 4-18 svoje momčadi s dalekometnih položaja.

Najviše trica kod cibosa ispucao je Bojan Bogdanović (2-7) koji je u Podsusedu opet odigrao odlično prvo poluvrijeme (14 koševa, valorizacija 21) i loše drugo (dodao je još samo tri koša). Je li na to utjecao njegov čuvar Baždarić? I načeti gležanj?

„Ne, to isključivo ide meni na dušu“, kazao je sjajni Mostarac Bojan.

Zadranin Zubčić – koji bi vrlo lako mogao biti izabran na predstojećem NBA draftu u New Yorku - se pak razigrao tek u nastavku (17 koševa, 9 skokova) i doveo cibose pred vrata pobjede. Ljevoruki Pankracije Barać je odigrao najbolju utakmicu među vukovima (16 koševa, bez izgubljene lopte), ali ni to nije bilo dovoljno. Aco Petrović je (pre)dugo čekao povratnika Bracey Wrighta (14) i na koncu, u posljednjoj četvrtini, dočekao njegove dvije trice.

Dvaput je izdaleka pogodio i kapetan Marino Baždarić (14), i to za "plus 10" u 34. minuti (67:57). Cedevita je u 36. vodila sa 71:62, no vukovi su i dalje grizli što im se isplatilo. Dontaye Draper je počeo griješiti, Petrović i Wright su u posljednjoj minuti promašili po dva bacanja, pa je Bojan Bogdanović u posljednjoj sekundi gađao tešku tricu za produžetak, ali je lopta bila kratka.

Nazočni direktor NLB lige Josip Bilić potvrdio nam je da je liga spremna prihvatiti Makabi i da će se sve i formalno riješiti do kraja tjedna. (Agencija VLM)