Odlični Banić

Prva pobjeda Spahijinog Fenerbahçea u Euroligi, solidan učinak Bogdanovića

Košarkaši Fenerbahçea ostvarili su prvu ovosezonsku pobjedu u Euroligi u 3. kolu. Na domaćem parketu u sklopu skupine A savladali su Nancy s 90-86.

Iako su u prvom poluvremenu igrači Nevena Spahije imali i 21 koš prednosti, u nastavku sz se gosti vratili u igru i smanjili na samo pet koševa razlike (84-79).

Fenerbahçeova pobjeda na kraju ipak nije došla u pitanje, a Spahijin sastav je na kraju imao petoricu dvoznamenkastih igrača prema broju koševa, među kojima i hrvatskog reprezentativca Bojana Bogdanovića koji je upisao 11 koševa (dvice 2-2, trice 2-5, sl. bacanja 1-1) za 15 minuta na parketu. Sve je koševe bivši igrač Cibone zabio u prvom poluvremenu, a pridodao im je po jedan skok i asistenciju.

Roko Leni Ukić odigrao je slabu utakmicu i za 25 minuta ubacio je tek dva koša (dvice 1-4, trice 0-2), uz jedan skok, 6 asistencija i 4 izgubljene lopte.

Turke je do pobjede predvodio Thabo Sefolosha sa 19 koševa, dok je kod Nancyja najefikasniji bio Victor Samnick s 24.

U skupini D do treće pobjede došla je Barcelona. Slavili su Katalonci na gostovanju kod UNIKS-a s visokih 93-65 predvođeni Erazemom Lorbekom koji je upisao 24 koša uz sjajan šut iz igre (dvice 9-11, trice 2-2). Juan Carlos Navarro pridodao je 19 koševa, od čega tri trice, dok su dvoznameknasti bili i Mickeal (16) i Huertas (10).

Poraženi UNIKS predvodio je Terrell Lyday s 14 koševa.

Na kraju dodajmo da je u obje sudačke trojke na dvije spomenute utakmice Hrvatska imala svoje predstavnike. U Istanbulu u Abdi Ipkeçi Sports Hallu to je bio Srđan Dožai, a u Basket Hallu u Kazanu Siniša Herceg.

Marko Banić odigrao je novu sjajnu utakmicu u dresu Bizkaia Bilbaoa, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu njegove momčadi na gostovanju kod Bennet Cantua u 3. kolu skupine A.

Cantu je na kraju slavio 78-69 u utakmici u kojoj je Banić s 19 koševa za 32 minute na parketu (dvice 7-8, sl. bacanja 5-6) bio drugi najbolji strijelac svoje momčadi iza Alexa Mumbrua (20 koševa), ali s boljim vrijednosnim indeksom (23-19). Pridodao je hrvatski krilni centar po 4 skoka i jednu asistenciju. Cantu je do trijumfa vodio Giorgi Shermadini sa 16 koševa.

Unicaja Malaga Luke Žorića i Hrvoja Perića slavila je u skupini B na gostovanju kod Brose Basketsa 79-78 košem Berniea Rodrigueza pet sekundi prije kraja. Žorić je za 27 minuta igre zabio 13 koševa (dvice 6-11, sl. bacanja 1-1), a pridodao je 7 skokova i 1 asistenciju. Bio je drugi najbolji strijelac Unicaje iza Joela Freelanda (18), dok se Perić nije upisao u strijelce za nepunih sedam minuta igre.

Real Madrid Ante Tomića izgubio je na gostovanju kod Maccabija u Tel Avivu 88-82 u susretu u kojem je hrvatski centar dobio priliku nepunih devet minuta. Poostigao je 2 koša pogodivši jedini šut iz igre. Prvo ime susreta bio je Jordan Farmar koji je predvodio Maccabi do trijumfa sa 27 koševa i sjajnim šutom iz igre (dvice 9-11, trice 1-1). Kod Reala je najefikasniji bio Jaycee Carroll s 18 koševa.

Emporio Armani Milano poražen je kod kuće od Efes Pilsena 62-54, a Leon Radošević nije se za četiri minute na parketu upisao niti u jednu statističku rubriku izuzev izgubljenih lopti (1). Efes je trijumfirao zahvaljujući čvrstoj obrani, posebice u prvom dijelu kad je primio tek 21 koš. Hrvatski reprezentativac Stanko Barać bio je prvo ime gostiju sa 16 koševa (dvice 5-11, sl. bacanja 6-10) i 7 skokova, ali i 4 izgubljene lopte. Danilo Gallinari predvodio je milanski sastav s 12 koševa i 8 skokova.