Preporođena Cibona 'skinula' i vodeću Olimpiju u Ljubljani!

Cibosi su nakon dolaska trenera Azulovića potpuno druga momčad i legitiman kandidat za Final Four...

U fantastičnoj atmosferi u Ljubljani, više nego dobro popunjene nove dvorane Stožice, Cibona je nadigrala lidera NLB lige Union Olimpiju 84:75. To je treća uzastopna pobjeda momčadi Dražena Anzulovića (Široki, Cedevita i Olimpija, momčadi iz gornjeg dijela ljestvice) koja je definitivno dokazala kako se može nositi s najboljima i kako je legitimni kandidat za Final Four NLB lige.

Nakon neizvjesnog prvog dijela (43:41 za Ljubljančane) Cibona je u drugom dijelu bila dominantna. Povela je tijekom treće četvrtine i nakon toga čuvala, a potom i povećavala prednost. Ovaj rezultat je pravi pozitivni šok za Cibonu, a ako kažemo da su ove sezone na tom parketu padali euro-velikani kao što su Panathinaikos, Efes Pilsen, CSKA i ostali, onda pobjeda dodatno dobiva na težini. Također, Cibona je do nje došla bez ozlijeđenog Bojana Bogdanovića (koljeno), svog prvog strijelca ove sezone.

Cibona je nadigrala vodeću momčad NLB lige na njihovom parketu

Sjajan je bio 20-godišnji Leon Radošević koji je ubacio 24 koševa uz 9 skokova (šut iz igre 10-12), a odličan je bio i povratnik Goran Vrbanc (dobio veću minutažu zbog izostanka Bogdanovića) koji je u završnici zabio dvije teške trice preko ruke protivničkih igrača (ukupno 15 koševa). Na kraju utakmice odgovornost na sebe preuzeo je i najiskusniji Gordan Giriček (ukupno 8 koševa za 23 minute), a treba pohvaliti i Zubčića koji je ubacio 11 koševa te uz to imao i 5 skokova (jedna jako važna trica u završnici).

Kod Olimpije najbolji je bio Amerikanac Gregory sa 19 koševa i 4 skoka, a odlično je odigrao i veteran Jagodnik (17 koševa). No, Jagodnik je u samoj završnici utakmice napravio veliku 'glupost' kada je napravio nesportsku pogrešku na Radoševiću (ubacio 1 sl. bacanja) te je tako Cibona dobila još jednu priliku za napad koja je realizirana.

Trener Union Olimpije Jure Zdovc nakon utakmice je priznao kako je Cibona bila bolja i kako će u nastavku mnogi s njom imati velikih problema jer je to sada potpuno druga momčad.