Warriorsi jedva slavili

Philadelphia natrpala očajne LeBronove Lakerse, Sunsi upisali 14. uzastopni poraz

Phoenix Sunsi upisali su 14. uzastopni poraz, te se i dalje nalaze na samom dnu poretka lige, zajedno s Clevelandom i New Yorkom.

Joel Embiid slavi koš (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Phoenix Sunsi upisali su noćas 14. poraz zaredom nakon što su bolji od njih bili domaći Sacramento Kingsi rezultatom 117:104. Dragan Bender je upisao skroman učinak od 2 koša (šut iz igre 1/3, trice 0/2), šest skokova i tri asistencije u 15 minuta na terenu.

Pobjedničku je momčad predvodio rookie Marvin Bagley III s 32 ubačaja, dok je Buddy Hield dodao 18 poena. Najbolji kod Phoenixa bio je Devin Booker s 27 koševa i osam skokova.

Golden State Warriorsi su tijesno sa 120:118 pobijedili gotujući Miami Heat i to zahvaljujući DeMarcusu Cousinsu koji je pogodio dva slobodna bacanja nakon promašaja Kevina Duranta 5.4 sekundi prije kraja.

Kevin Durant je bio najbolji strijelac utakmice i Warriorsa s 39 koševa, Klay Thompson je dodao 29, a Stephen Curry 25.

Josh Richardson je utakmicu završio s 37 ubačaja za Heat, koji je jedina momčad u NBA koja ima veći omjer pobjeda i poraza u gostima nego kod kuće.

Mladi Slovenac Luka Dončić je odigrao još jednu sjajnu utakmicu, u kojoj je predvodio Maverickse do velike pobjede. On je u pobjedi svog Dallasa nad Portland Trail Blazersima 102:101 zabio 28 koševa.

Dončić je samo u zadnjoj četvrtini ubacio 13 koševa, a novi član Mavericksa Tim Hardaway Jr. utakmicu je završio sa 24 poena. Najbolji pojedinac Portlanda je bio Damian Lillard s 30 koševa.

Spomenimo i katastrofalni poraz Los Angeles Lakersa, koji je sa 143:120 izgubio kod Philadelphije 76ersa. Joel Embiid predvodio je Sixerse do pobjede s 37 poena, dok je s druge strane Kyle Kuzma upisao 39.

NBA utakmice koje su odigrane u nedjelju:

Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 102-101

Philadelphia 76ers - Los Angeles Lakers 143-120

Sacramento Kings - Phoenix Suns 117-104
(Dragan Bender je odigrao 15 minuta za Phoenix, zabio je dva koša i upisao šest skokova te tri asistencije)

Atlanta Hawks - Orlando Magic 108-124

Golden State Warriors - Miami Heat 120-118