Partizan šokirao Maccabi, Barca teško protiv Reala

Nakon prvih četvrtfinalnih utakmica košarkaške Eurolige (serija se igra na tri pobjede), domaći parket nisu iskoristili jedino igrači Maccabija protiv Partizana...

Poslije uvjerljivog uspjeha CSKA u Moskvi protiv Caje Laboral (86-63), domaći su parket, ali ipak kudikamo teže, obranili košarkaši Barcelone i Olympiacosa. Barça je pobijedila u španjolskom derbiju Real Madrid 68-61, dok je Olympiacos bio bolji u Pireju od poljskog Prokoma 83-79.

Barcelona je ove sezone dva puta pobijedila Real, jednom u domaćem prvenstvu kao gost, a potom na neutralnom parketu u finalu Kupa kralja. Prosječno su ostvarivali pobjede od 20 poena razlike. No, u prvom četvrtfinalnom ogledu sve je bilo daleko drugačije.

Serija se igra na tri pobjede, a Partizan je već uvodnim uspjehom prebacio prednost domaćeg parketa na svoju stranu

Olympiacos se silno mučio protiv neugodnog Prokoma (83-79). Do nešto uvjerljivijeg vodstva su došli nakon ostvarenih 25-15 u trećoj četvrtini, no uporni gosti su se odbijali predati. Tricom Logana su minutu prije kraja došli na 80-78, ali obraz domaćina je sačuvao Miloš Teodosić koji je precizno izvodivši slobodna bacanja osigurao 1-0 Grka. Hrvatski košarkaš Nikola Vujčić je odigrao 13 minuta za domaćina, te je postigao dva poena (2-2 slobodna bacanja). Imao je i tri skoka, te dvije asistencije.

Košarkaši Partizana nastavljaju sa sjajnim predstavama u Euroligi ove sezone, pa su se tako pobrinuli za najveće iznenađenje i pobijedili Maccabi u Tel Avivu 85-77. Serija se igra na tri pobjede, a Partizan je već uvodnim uspjehom prebacio prednost domaćeg parketa na svoju stranu. Druga utakmica je na rasporedu za dva dana, također u Tel Avivu, a u trećoj će Izraelci morati pred 23 tisuće navijača u beogradsku Arenu.

Maccabi je tijekom Top 16 Eurolige na svom parketu pobjeđivao uglednike poput Reala, Montepaschi Siene i Efes Pilsena, ali protiv Partizana nije iskoristio niti vodstvo od 27-12 nakon prve četvrtine.

Premda mladi, košarkaši Partizana su uporno čekali svoju šansu i pomalo topili prednost domaćina. Ključni korak prema, ipak, iznenađujućem rezultatu su napravili u zadnjih deset minuta kojih su dobili sa 27-11. Maccabi je imao šansu u završnici, ali su upornim zavlačanjem pod koš, gdje je stolovao Slavko Vraneš, pomogli gostima da iznenade.