breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Bez puno muke

Panathinaikos i Barcelona krenuli s pobjedama!

Aktualni prvak Europe Panathinaikos razbio je u prvoj utakmici četvrtfinala Eurolige, u svojoj O.A.K.A areni, izraelski Maccabi u reprizi prošlogodišnjeg finala Final Foura...

Nadahnuta igra domaćeg sastava rezultirala je pobjedom 93-73, u utakmici u kojoj momčad Davida Blatta nije pokazala ni približno dobru igru s kojom je izborila četvrtzavršnicu. U prvoj je četvrtini izraelski sastav poravnao na 18-18, a onda je Panathinaikos serijom 22-0 odjurio do vodstva 40-18 i tu više nije bilo povratka za Maccabi.

Razlika se, kako je susret odmicao, samo povećavala, a onda je Maccabi u posljednjoj četvrtini, kada je domaći sastav pustio nogu s papučice gasa, smanjio do -20. Najbolji u domaćim redovima bio je rutiner Diamantidis s 15 poena, a njemu su se priključili Calathes s 13, odnosno Batiste i Logan sa po 11 koševa.

Kod gostiju su jedino Langford i Smith bili raspoloženi te su kombinirano ubacili više od polovice poena momčadi (38).

Drugi susret ove serije igra se za dva dana, također u Ateni. Ona momčad koja prva dođe do tri pobjede izborit će Final Four u turskom gradu Istanbulu.

U prvoj utakmici četvrtfinala, uspješni su bili i košarkaši Barcelone, koji su na svom parketu slavili protiv UNIKS-a iz Kazana. Bilo je 78-66 za katalonski sastav.

Domaći je sastav dominirao od prve pa sve do posljednje minute susreta, ne želeći ni u jednom trenutku dati i najmanju šansu ruskoj momčadi da mu otme prednost domaćeg parketa u ovoj seriji.

Do poluvremena je već bilo +12 za Barcelonu, a ista je razlika, doduše uz male poteškoće, opstala i na kraju susreta. Najbolji je u redovima domaćina bio Pete Mickeal koji je ubacio 22 poena uz savršen šut za tri poena, 4-4.

Legenda katalonskog sastava Juan Carlos Navarro dodao je 13 koševa, a Erazem Lorbek 15 uz pet skokova.

Kod gostiju je odličan bio masivni centar Nathan Jawai s 15 koševa, sedam skokova i tri blokade. Bosansko-hercegovački košarkaš Henry Domercant ubacio je 12 koševa.

Druga utakmica serije igra se za dva dana, također u Barceloni. Na Final Four ide momčad koja prva stigne do tri pobjede. (TS)