TOP 16: Grci opet bolji od Cibone u neizvjesnoj završnici

Košarkaši Cibone poraženi su u Draženovom domu od Olympiacosa 97-94, u utakmici 4. kola Euroligine skupine H. Pritom si je zagrebačka momčad svela izglede za četvrtfinale natjecanja na puku teoriju...

Bez ijedne pobjede u utakmicama Topa 16 cibosi će mjesto, među posljednjih osam teško dosanjati. Premda su protiv pirejske momčadi odigrali izjednačenu utakmicu, sličnu onoj u prethodnom kolu, poraz nisu mogli izbjeći.

Za Cibonu je sve sjajno izgledalo krajem prve četvrtine utakmice. Šut je služio, obrana funkcionirala, a sastav Velimira Perasovića uživao prednost 25-13. Ipak, početak nastavka igre sve je preokrenuo, te je domaćin nakon samo četiri minute druge četvrtine bio u rezultatskom minusu (31-28 za Grke).

Nastavak igre ponudio je izjednačenost s time da je Cibona bila ta koja je morala stizati prednost skupocjene momčadi koja je i dalje savršena kroz nastavak natjecanja. Bila im je ovo četvrta pobjeda.

Kod Cibone je Jamont Gordon ubacio 32 poena uz pet skokova i četiri asistencije, te čak 11 pretrpljenih prekršaja. Donijelo mu je to valorizacijski indeks 40 i zasigurno gurnulo među konkurente za MVP kola. Marko Tomas je dodao 20 koševa.

Najbolji kod pobjedničke momčadi bio je Miloš Teodosić s 22 poena i šest asistencija. Hrvatski centar grčke momčadi Nikola Vujčić za 17 minuta ostvario je učinak od po četiri poena i asistencije, te dva skoka.

Ciboni je preostalo odigrati još dvije utakmice u skupini. Domaćini će biti Himkiju 3. ožujka, a u posljednjemu kolu, 11. ožujka, gostovat će kod španjolske momčadi Caja Laboral.

Euroliga, Top 16, 4. kolo skupina H:

Cibona - Olympiacos 94-97

Redoslijed: 1. Olympiacos 4-0, 2. Himki 2-1 (-1), 3. Caja Laboral 1-2 (-1), 4. Cibona 0-4.