Sve je gotovo?

Oklahoma lakoćom protiv Lakersa koji su na rubu sramote

Košarkaši Oklahoma City Thundera lakoćom su savladali Los Angeles Lakerse na parketu svoje Chesapeake Energy Arene 122-105 u susretu u kojem su vodili od početka do kraja...

Imao je Thunder vodstvo od 18 koševa razlike, koje se do sredine posljednje četvrtine istopilo na samo 5 koševa, no potom Lakersima nisu dopustili da zabiju u posljednjih 6 minuta i 14 sekundi igre.

Russell Westbrook bio je prvo ime susreta sa 37 koševa, 10 skokova i 5 asistencija, dok je Kevin Durant zabio 26 koševa uz 9 skokova. Thunder je u ovom susretu izjednačio NBA rekord sa samo dvije izgubljene lopte. Milkaukee je prvotno postavio rekord u utakmici protiv Indiane 1. travnja 2006. godine, a izjednačio ga je kasnije i Cleveland u utakmici protiv Portlanda 19. ožujka 2009. godine.

Najefikasniji kod Lakersa bio je Kobe Bryant sa 30 koševa, koji je nakratko u prvoj četvrtini napustio parket zbog ozljede desnog lakta. Steve Nash izjednačio je učinak sezone sa 20 koševa, dok je Metta World Peace ubacio 16. Lakersi su ovim porazom ponovo pali ispod omjera od 50% uspješnosti (30-31).

Do treće uzastopne pobjede stigli su Boston Celticsi koji su slavili na gostovanju kod Philadelphia 76ersa 109-101. Avery Bradley ostvario je učinak sezone i sa 22 postignuta koša predvodio "Kelte", dok su po 18 ubacili Kevin Garnett i Paul Pierce. Celticsi su iz igre šutirali 50.6%, a zanimljivo, 76ersi su na omjeru 0-14 ove sezone kada njihovi protivnici šutiraju sa preko 50% uspješnosti iz igre.

Najefikasniji u redovima 76ersa u ovom susretu bio je Thaddeus Young sa 19 koševa i 10 skokova, dok su Evan Turner i Jrue Holiday svaki ubacili po 18 koševa. Nick Young propustio je treću uzastopnu utakmicu svoje momčadi zbog iščašenja lijevog gležnja.

U posljednjoj utakmici večeri Denver Nuggetsi slavili su na gostovanju kod Sacramento Kingsa 120-113 predvođeni Tyom Lawsonom koji je zabio 24 koša i podijelio 7 asistencija. Pod koševima je svoj posao dobro obavio Kenneth Farried sa 19 koševa i 12 skokova, dok je izvana Danilo Gallinari bio vrlo precizan pogodivši 5 od 6 trica, te završivši susret sa 23 koša. Nuggetsima je ostvarena pobjeda bila šesta uzastopna i sada su gostujući omjer popravili na 14-19.

Najefikasniji strijelac susreta bio je pričuvni igrač Sacramenta Marcus Thornton sa 32 koša (trice 5-11), dok je drugi najbolji pojedinac kod poraženog sastava bio Isaiah Thomas sa 23 koša i 8 asistencija.

NBA liga, utorak:

Philadelphia - Boston 101-109 (Young 19k, 10s / Bradley 22k, 7s, Garnett 18k, 6s)

Oklahoma City - LA Lakers 122-105 (Westbrook 37k, 10s, 5a, Durant 26k, 9s / Bryant 30k)

Sacramento - Denver 113-120 (Thornton 32k / Lawson 24k, 7a, Gallinari 23k)