VIDEO Novi šok za Lakerse: Prvaci na rubu ispadanja - metlom!

Aktualni prvaci NBA lige Los Angeles Lakersi na rubu su ispadanja.

Nakon 98-92 gostujućeg poraza protiv Dallas Mavericksa u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige Lakersi gube s 3-0.

Lakersi su nakon dvaju poraza u Staples Centeru bili pod pritiskom pobjede, no u American Airlines Centeru nisu uspjeli ostvariti ono što su priželjkivali, smanjiti zaostatak u seriji. Dirk Nowitzki pokazao se većinu većeri nezaustavljivim, pridružili su mu se izvana Jason Terry i Predrag Stojaković i Mavericksi su došli na korak od izbacivanja dvostrukih uzastopnih prvaka.

U ovom susretu Lakersi su ispustili iz ruku vodstvo od sedam koševa razlike 5 minuta i 5 sekundi prije kraja. Mavericksi su zabili čak 32 koša u posljednjoj dionici igre i otišli do trijumfa i praktički nedostižnog vodstva iz kojeg se niti jedna momčad u povijesti doigravanja nije vratila.

Dirk Nowitzki ubacio je 32 koša uz 9 skokova, Jason Terry dodao je 23 koša, dok je Predrag Stojaković 11 od svojih 15 koševa ubacio u posljednjoj dionici igre. Sam Nowitzki gađao je 12-19 iz igre, od čega 4/5 s linije za tri poena. Bila je to njegova treća ovosezonska utakmica u doigravanju u kojoj je zabio 30 ili više poena i 40. ukupno u doigravanju. Kod Lakersa, petoricu dvoznamenkastih igrača po broju poena predvodio je Andrew Bynum s 21 košem i 10 skokova, Lamar Odom započeo je umjesto suspendiranog Rona Artesta i zabio je 18, dok je Kobe Bryant zabio 17 koševa, od čega samo četiri u posljednjoj četvrtini. Četvrta utakmica serije na rasporedu je u nedjelju, također u Dallasu.

Za razliku od Lakersa, u Istočnoj konferenciji su Chicago Bullsi nakon početnog poraza u seriji uspjeli preokrenuti protiv Atlanta Hawksa. Nakon gostujuće pobjede 99-82 Bullsi vode 2-1, čime su vratili prednost domaćeg parketa. Junak susreta bio je MVP regularnog dijela sezone Derrick Rose koji je ubacio za sebe rekordnih u karijeri 44 koša, od čega je čak 17 ubacio u prvoj četvrtini. Rose je iz igre gađao 16-27, a ubacio je i četiri od sedam trica i dodao sedam asistencija i pet skokova. Taj Gibson dodao je 13 koševa i 11 skokova, Joakim Noah skupio je čak 15 skokova, a Bullsi su prednost u susretu sigurno održavali od prve do posljednje minute.

Kod Hawksa, Jeff Teague ubacio je 21 koš, Josh Smith ubacio je 17 koševa uz 13 skokova, a Joe Smith samo 10 koševa nakon 32 u prvoj utakmici serije. Bilo je to premalo da bi se mogli izazvati Bullsi koji tako u nedjeljnu četvrtu utakmicu serije, također u Philips Areni, ulaze s vodstvom.

NBA doigravanje, konferencijski polufinale:

Istočna konferencija:

Atlanta – Chicago 82-99 (Teague 21k, Smith 17k, 13s / Rose 44k, 7a, 5s, Gibson 13k, 11s)
(Chicago vodi u seriji 2-1)

Zapadna konferencija:

Dallas – LA Lakers 98-92 (Nowitzki 32k, 9s, Terry 23k / Bynum 21k, 10s, Odom 18k, 6s)
(Dallas vodi u seriji 3-0)