Drugi poraz u pripremama

Novi šok za Dream Team: I Australci bolji od Amerikanaca

Američke NBA zvijezde poražene su i drugi put na pripremama.

Jayson Tatum (Foto: Afp)

Muška košarkaška reprezentacija SAD-a doživjela je i drugi poraz u pripremnim utakmicama uoči nastupa na Olimpijskim igrama u Tokiju, a nakon Nigerije (90:87) američke NBA zvijezde u Las Vegasu je svladala i Australija s 91:83.

Australce su do pobjede predvodili razigravač San Antonio Spursa Patty Mills s 22 koša te krilo Utah Jazza Joe Ingles sa 17 poena. Matisse Thybulle iz Philadelphia 76ersa ubacio je 12 koševa za pobjednike.

Lillard najbolji, Durant i Beal ga pratili

Damian Lillard s 22 koša predvodio je strijelce američke reprezentacije. Kevin Durant ubacio je 17, a Bradley Beal 12 poena.

Australci su imali visokih 52,9 posto šuta iz igre i nadskakali su svoje suparnike (32:25). Amerikanci su bili bolji u prvom poluvremenu, nakon kojeg su imali devet koševa prednosti (46:37), ali je reprezentacija Australije treću četvrtinu dobila s 32:18. Američki košarkaši uspjeli su ponovno doći do vodstva u posljednjoj četvrtini, ali su Australci predvođeni Millsom bolje odigrali završnicu i došli do pobjede.

Drugi put dva uzastopna poraza

Ovo je već drugi put u posljednje dvije godine da je reprezentacija pod vodstvom Gregga Popovicha doživjela dva uzastopna poraza. Prvi put to se dogodilo na Svjetskom prvenstvu 2019. u Kini, gdje su u četvrtfinalu izgubili od Francuske, a potom ih je porazila i Srbija u razigravanju od 5. do 8. mjesta.

Na turniru u Tokiju američka reprezentacija pokušat će nastaviti zlatni olimpijski niz koji su ostvarili pod izborničkim vodstvom Mikea Krzyzewskog, započet 2008. u Pekingu osvajanjem prvog od tri uzastopna zlatna odličja.