Izgubile od Poljakinja

Novi euroligaški poraz Gospićanki, 'pale' u završnici!

Hrvatske prvakinje upisale su novi poraz u Euroligi...

Košarkašice Gospića CO, aktualne prvakinje Hrvatske, upisale su peti poraz u 7. kolu skupine C Eurolige. Sa 73-65 bolja je bila poljska ekipa Wisla Can-Pack Krakow.

Gospićanke su odigrale 34 i pol minute odlične košarke, ali im je u samoj završnici ponestalo malo sreće, snage i preciznosti. Iako je hrvatska ekipa ušla u završnicu utakmice s košem prednosti, Poljakinje su u posljednjoj četvrtini napravile velikih devet poena razlike, te na kraju slavile 73-65.

Najbolja kod Gospićanki bila je američka razigravačica Julie McBride sa 16 koševa, sedam asistencija i četiri skoka. Njoj se jedino priključila Marija Vrsaljko sa, također, 16 koševa, te pet skokova. Gošće su do pobjede predvodile Amerikanka Nicole Powell sa 22 poena i pet skokova, te Ewelina Kobryn sa 13 koševa i 11 uhvaćenih lopti.

Gospićanke se nakon polovice prve faze natjecanja po skupinama nalaze na šestom mjestu sa dvije pobjede i pet poraza. Podsjetimo, četiri najbolje ekipe iz svake od tri skupine Eurolige idu u drugi krug natjecanja, ali i dvije najbolje petoplasirane ekipe. Dovoljno je utakmica do kraja da hrvatska ekipa sustigne slovačku (Good Angels) na petom mjestu, koja je trenutno na omjeru tri pobjede i isto toliko poraza.