NLB: Zagrebu mini gradski derbi u Draženovom domu

Košarkaši Zagreba porazili su Cedevitu u gradskom obračunu 9. kola regionalne NLB lige. Bilo je 83-74 u trenerskom debiju Mladena Erjavca...

Podsjetimo da su 'Mravi' ovoga tjedna zahvalili na suradnji Denisu Bajramoviću pod čijim je vodstvom u klupske vitrine 'sjeo' drugi trofej u povijesti. Riječ je o naslovu pobjednika Hrvatskoga kupa koji je osvojen i pod Željkom Pavličevićem.

Izjednačeni susret igran u Draženovom domu u subotu riješen je u posljednjoj četvrtini utakmice serijom domaćina koji su od 66-65 minutu prije kraja stigli do 81-68.

Petoricu dvoznamenkastih igrača Zagrebove momčadi predvodili su Krunoslav Simon s 18 poena (šest skokova i izgubljenih lopti), Damir Mulaomerović sa 16 koševa (pet asistencija) i Luka Žorić koji je uz 12 poena imao i devet uhvaćenih lopti.

S 18 ubačenih koševa i pet osvojenih najbolji u redovima poražene momčadi bio je Dontaye Draper.

Obje su momčadi trenutačno na učinku od po pet pobjeda i četiri poraza.

U drugoj završenoj utakmici dana Radnički je na domaćem parketu bio bolji od Partizana. Bilo je 89-85 uz 24 poena i osam skokova Michaela Leeja za pobjednike.

NLB liga, 9. kolo, subota:

Zagreb - Cedevita 83-74
Radnički - Partizan 89-85

Kasnije:

Union Olimpija - Budućnost
Široki - Nymburk

Redoslijed: 1. Krka 6-3, 2. Hemofarm 6-3, 3. Cedevita 5-4, 4. Zagreb 5-4..., 9. Cibona 4-4 (-1)..., 11. Zadar 2-7...