NLB: Zagreb pregazio gripom pogođeni Zadar u Višnjiku

Košarkaši Zagreba došli su do gostujuće pobjede kod oslabljenog Zadra rezultatom 71:81 u 16. kolu NLB lige...

Gripa je pogodila čak tri igrača iz prve petorke Zadra: Marka Cara, Pavla Marčinkovića i Ivu Ivanova. Protiv Zagreba Ivanov uopće nije igrao, Marčinković je igrao malo i zabio samo dva koša, dok je najbolji košarkaš momčadi Marko Car odigrao veći dio utakmice i zabio 11 koševa, no to je bilo nedovoljno da bi zaustavio iskusnu momčad Zagreba.

Zagreb je vodio tijekom cijele utakmice. Već je u prvoj četvrtini bilo 11 razlike (9-20), na poluvremenu 9 (40-49), a nakon treće četvrtine čak 16 (50-66). U samoj završnici gosti su se malo opustili, no pobjeda nije došla u pitanje.

Zadar 71
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
D. Šarić 07:00 2-4 0-1 0-0 1 0 4

U redovima Zagreba Luka Žorić zabio je 20 koševa, a Renfroe je dodao još 15. Kod Zadra najbolji je bio Batur sa 16 postignutih koševa, dok je Brown zabio 14.

Na tablici NLB lige Zadar i Zvezda su na dnu sa samo po pet pobjeda iz 16 susreta, dok je Zagreb vrlo blizu vrhu s omjerom 9-6.

U borbi za sam vrh ljubljanska se Olimpija vratila na čelo ljestvice nakon osam kola pobijedivši Krku u Novom Mestu 80-75 premda su na poluvremenu gosti gubili 16 koševa razlike (49-33).

Pobjednički sastav Jurija Zdovca predvodili su Pinkney s 19 i Ožbolt s 18 koševa. Damir Markota odigrao je 30 minuta i iskoristio ih za četiri koša (2-7 šut iz igre) i tri skoka.

U redovima domaćih najbolji je bio Pavič s 18 koševa.