NLB: Zadar protiv Cedevite došao do pete pobjede

Košarkaši Zadra pobijedili su u srazu 14. kola regionalne NLB lige Cedevitu u dvorani na Višnjiku 87-81 došavši tako do pete pobjede...

Izjednačeno je bilo do 16. minute utakmice, kada Zadrani prelaze u dugotrajnije vodstvo. Sastav iz Zagreba uspio je još izjednačiti u 29. minuti (56-56), nakon čega se Zadar opet odlijepio i bez šokova sačuvao prednost do kraja.

Zadar je ovim trijumfom skočio na 11. mjesto, dok se Cedevita zadržala na četvrtom. Ovo je sastavu Ace Petrovića bio šesti ovosezonski poraz u regionalnom natjecanju.

Briljirao je u zadarskim redovima Marko Car s 28 koševa, sedam skokova i šest asistencija. Trice je šutirao fantastičnih 7-8. Dobro ga je pratio i Jakov Vladović s 13 koševa, tri skoka, sedam asistencija i pet oduzetih lopti.

Amerikanac Dontaye Draper po običaju je bio bolji kod Cedevite s 23 koša, četiri asistencije i četiri osvojene lopte. Jednako je dobar bio i Corsley Edwards (27 koševa, 5 skokova), dok je Damjan Rudež dodao 19 koševa. Ostatak momčadi "pripomogao" je s ukupno 12 koševa.