NLB: Zadar nastavio s porazima, Zagreb kiksao

Nakon što je Cedevita uvjerljivom pobjedom protiv Union Olimpije najavila moguću uspješnu večer hrvatskih klubova u NLB ligi, poraze su upisali Zadar i Zagreb...

U susretima 8. kola Zagreb je tako doživio četvrti poraz (sve su ih nanizali u posljednjih pet utakmica), dok je sastav iz Zadra poražen i šesti puta.

Sjajna igra Luke Žorića, izglednog kandidata za najkorisnijeg igrača kola, nije pomogla zagrebašima na gostovanju kod Širokog koji je slavio 83-76 pobjedu u utakmici čiji je dio proveo i s plusom od 20 i više poena. Zakompliciralo se domaćinima u posljednjoj četvrtini, Zagreb je stigao i na -3 u završnici dvoboja, međutim, ne i do potpunog preokreta.

Žorić, centar Zagrebove momčadi, utakmicu je završio s 29 poena, deset uhvaćenih lopti i pet blokada. Suparnici su na njemu napravili deset prekršaja, a on je podizao svoj valorizacijski indeks koji se zaustavio na impresivnih 48. Ipak, pravu pratnju u momčadi nije imao.

Najbolji su u redovima pobjedničke momčadi bili Hrvati, Vedran Morović s 18 koševa i pet skokova i Ivan Grgat 12 poena i osam uhvaćenih lopti.

Za razliku od Zagreba koji je tijekom utakmice stizao prednost, Zadrani su je gradili na gostovanju kod Budućnosti, ali i prosuli u posljednjih deset minuta da bi Aleksej Nešović pred sam kraj susreta pogodio za 86-86 i produžetak utakmice u kojoj je domaćin slavio 105-92.

Brown s 23 i Car s 22 poena bili su najbolji za Zadar, spomenuti Nešović s jednim promašajem iz igre za učinak od 16 koševa, te po četiri skoka i asistencije i tri osvojene lopte, odnosno Dragičević i Kadziulis s po 23 koša svaki, u redovima Budućnosti koja je upisala petu pobjedu.