NLB: Vukovi posustali drugi put zaredom

Košarkaši Cibone su upisali drugi poraz zaredom u regionalnoj NLB ligi, odnosno šesti u sezoni. Radnički ih je u Kragujevcu pobijedio 72-64...

Srpska momčad je, pak, ovime došla do četrnaestog uspjeha u sezoni.

Nakon lošeg starta i minusa u prvoj četvrtini (21-14), kvalitetnija Cibona je preuzela kontrolu u nastavku meča, te su poluvrijeme dočekali s plusom od tri poena (38-35), a jednakih tri razlike su imali i na isteku treće dionice (51-48).
No, u zadnjih deset minuta obrana Cibone je primila čak 24 poena, a u napadu su uz mnoštvo pogrešaka i uz slab šut postigli samo trinaest poena što ih je gurnulo u poraz.

Marko Brkić je bio velika enigma za Ciboninu obranu, a ovaj je igrač je ubacio 26 poena uz šest skokova i dvije asistencije.
Kod Cibone su bolji od lošeg prosjeka bili Samo Udrih sa 15 poena, te Marko Tomas sa 11 poena i pet asistencija.

NLB liga, 25. kolo:

Radnički - Cibona 72-64
Cedevita - Partizan (kasnije)
Budućnost - Bosna (kasnije)
Union Olimpija - Helios (kasniije)

Redoslijed: 1. Cibona 19-6, 2. Partizan 19-5 (-1), 3. Hemofarm 16-9, 4. Zagreb 14-11, 5. Olimpija 14-10 (-1), 6. Budućnost 14-10 (-1), 7. Zadar 12-13, 8. Široki 11-14, 9. Cedevita 12-12 (-1)..., 12. Radnički 11-14...