NLB liga: Zadar bolji od Zvezde, poraz Zagreba u Vršcu

Košarkaši Zadra pobijedili su u derbiju 12. kola regionalne NLB lige Crvenu zvezdu s 89-83, došavši do sedmog trijumfa ove sezone...

Gosti iz Beograda nijednom u 40 minuta nisu vodili, čak ni na samom početku ogleda koji je u potpunosti pripao domaćima (12-4). Do poluvremena je Sagadinova momčad zadržala sličnu prednost (49-42) premda su gosti u međuvremenu uspjeli doći i do izjednačenja.

U nastavku je Zadar povećao prednost na 55-44, ali žilavi se Beograđani nisu predavali i u 29. su minuti došli do novog izjednačenja (63-63). Završnica je ipak bila u znaku momčadi iz Višnjika.

Čak su šestorica Zadrana postigla dvoznamenkasti broj poena, a nejefikasniji je među njima bio Hrvoje Perić s 15 koševa. Rok Stipčević je dodao 12 koševa i pet asistencija. Po deset su poena upisali Morović, Ružić, Downs i Rančić. Nemanja Bjelica je za Crvenu zvezdu zabio 17 koševa.

Košarkaši Zagreba u Vršcu su ubilježili četvrti poraz ove sezone. Hemofarm je slavio sa 74-66 u utakmici u kojoj je morao dva puta slamati otpor "mrava". Domaći je sastav u drugoj četvrtini u jednom trenutku došao i do 20 koševa prednosti (36-16) da bi na poluvrijeme otišao s velikih 14 poena plusa (41-27).

No, momčad Denisa Bajramovića je nakon odmora zaigrala koncentriranije i odlučnije i prednost domaćina se počela topiti, da bi se na samom početku posljednje četvrtine posve istopila (56-56).

Ali, tada je uslijedila nova crna rupa "zagrebaša", Hemofarm je serijom 13-2 odjurio na 69-58 i povratka za hrvatsku momčad više nije bilo.

Domaće je predvodio Miljan Pavković s 18 poena i šest skokova, dok su se u redovima Zagreba najviše istaknuli Ante Tomić s 15 koševa i 11 skokova, te Nikša Prkačin s 18 poena.

Helios - Olimpija

Redoslijed: 1. Cibona 9-2 (-1), 2. Zagreb CO 8-4, 3. Union Olimpija 8-3 (-1), 4. Zadar 7-4 (-1), 5. Hemofarm 7-4 (-1)...